PARTIZAN SE RASPUCAO ZA TRI POENA: Crno-beli zasipaju koš Baskonije

"Valjak" gostuje u Španiji u prvom meču nove sezone.

(16:17, )

TOK MEČA

DRUGA ČETVRTINA

6. Hauard cepa mrežicu drugom trojkom - 30:31

6. minut - Partizan je u kontri. Dejvis mora na liniju za slobodna bacanja. Nažalost daje samo drugo - 27:31

5. minut -  Dejvis je namestio ruku. Četvrta trojka Partizana - 27:30

5. minut - Baskonija se ne da - 27:27

4. minut - Karlik za Tajrika i novo kucanje - 25:27! Već imamo tandem za velika dela u Partizanu

2. minut - Hauard se zapalio, ali Partizan uzvraća - 23:25. Pa Jaramaz za izjednačenje Baskonije (25:25)

2. minut - Baskonija vodi, na kratko, ali Nilikina pogađa trojku. Nažalost, Hauard vraća. A onda NBA akcija Partizana i Tajrik stavlja Diopa "na poster". Pa pogađa i dodatno slobodno bacanje - 21:23

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Partizan je stegao odbranu. Karlik Džons je potrošio vreme, ali ne sve. Baskonija daje trojku uz zvuk sirene za kraj četvrtine - 16:17

9. minut - Tajrik je nezaustavljiv, polaže loptu u koš - 13:17

9. minut - Moneke imao kontru, ali Lundberg ga stiže. Poene morao da traži sa linije za slobodna bacanja - 13:15

8. minut - Vanja polaže za plus četiri - Serija 10:0 za 9:13. Baskonija uzvraća za dva. Pa onda opet Dejvis za 11:15

7. munut - Bomba Marinkovića. Partizan prvi put vodi - 9:11

6. minut - Dejvis cepa mrežicu uz zvuk sirene - trojka za 9:8

5. minut - Tajrik Džons zakucava za 9:5

5. minut - Luvavu ne staje, sada je 9:3 za domaćine

4. minut - Braun prekida crnu seriju za 6:3. Sada i Baskonija polovična sa bacanja za 7:3

3. minut - Luvavu pogađa iz daljine. Partizan još bez koša iz igre - 6:1

2. minut - Baskonija ponovo sigurna u napadu - 4:1

2. minut - Tajrik Džons polovičan sa linije za slobodna bacanja - 2:1

1. minut - Baskonija prva dala koš - 2:0

1. minut - Meč je konačno počeo.

DOMAĆIN ODAO PRIZNANJE VANJI MARINKOVIĆU

Španci nisu zaboravili šta je novi kapiten Partizana uradio za njih.

SCENSKI SPEKTAKL PRED SAM MEČ

Zbog toga kasni sama utakmica nekoliko minuta.

SVE JE SPREMNO ZA SPEKTAKL

VANJA MARINKOVIĆ I OGNJEN JARAMAZ ZAMENILI KLUBOVE

Srdačan susret Vanje Marinkovića i Ognjena Jaramaza. On je posebno zanimljiv jer su oni praktično zamenili klubove između dve sezone.

PRE MEČA

Košarkaši Partizana gostuju večeras Baskoniji od 20.30 u prvom meču u novoj sezoni u Evroligi. Izabranici Željka Obradovića dobro su startovali u AdmiralBet ABA ligi, ali su svesni da će utakmice u eliti biti nešto sasvim drugačije.

Ovo je veliki test za crno-bele imajući u vidu da je Žoc od prošle sezone praktično promenio ceo tim, odnosno ostao mu je samo Balša Koprivica, dok su svi ostali otišli i doveo je nove momke. Naime, Partizan su pojačali novi kapiten Vanja Marinković, koji je došao upravo iz Baskonije, te Brendon Dejvis, Ife Lundberg, Karlik Džons, Frenk Nilikina, Dvejn Vašington (u međuvremenu otišao u Šarlot u NBA), Mario Nakić, Mitar Bošnjaković, Aleksej Pokuševski, Sterling Braun, Isak Bonga, Arijan Lakić, Ajzea Majk, Aleksa Dimitrijević i Tajrik Džons.

Kada su u pitanju prognoze, one su optimistične pred ovaj meč. Kvota na pobedu Partizana je i na dan meča i dalje manja nego na trijumf Baskonije. Konkretno, na pobedu crno-belih ona iznosi 1,82 a na slavlje domaćina 2,05. Pritom bukmejkeri očekuju neizvesan susret pa su zbog toga granicu u "hendikepu" dali samo na 1,5 poena. U predovu, očekuje se tesna pobeda Partizana. Ipak, ne sme se заборавити da je Partizan u prethodne dve evroligaške sezone oba puta izgubio u dramatičnim završnicama u kojima je imao praktično “dobijen” duel. Markus Hauard je presudio 2022, a Čima Moneke 2023. godine. Podsetimo, Partizan je u prethodnoj sezoni osvojio 11. mesto u Evroligi sa skorom 16-18 i nije se našao u doigravanju.

Obradović je istakao da ulaze u utakmicu sa velikim ambicijama, istom željom i energijom koju su imali u pripremnim utakmicama sa evroligašima. Naglasio je i karakteristike protivničkog tima, ističući Pabla Lada kao trenera, koji se oslanja na tranziciju, individualna rešenja, ofanzivni skok i izolacije.

Spreman za velika dela: Željko Obradović

- Prva utakmica u Evroligi, ulazimo sa velikim ambicijama. Imali smo pripremne utakmice i sa evroligašima. Želeo bih da igramo na isti način kao dosad, sa istom željom i energijom koju smo imali u tim utakmicama, mislim da je to najbitnije. Teren je tamo nezgodan, bez obzira što su promenili tim, trenera, sličan način igre. Ono što je karakteristično za Pabla Lada kao trenera, dosta tranzijice, individualnih rešenja, ofanzivnoh skoka, izolacije. Naravno, igrač koji je jako bitan – Hauard, koji je sposoban da šutira 15 puta za tri poena na utakmici. Sve smo to razradili, videćemo kako ćemo da izgledamo na utakmici - rekao je Obradović.

Narednu utakmicu u Evroligi Partizan će odigrati takođe u Španiji, ali protiv Reala u Madridu 10. oktobra. Premijeru pred svojim navijačima u elitnom takmičenju imaće 15. oktobra protiv Bajerna u Beogradskoj areni.