ZVEZDA PROKOCKALA OGROMNO VOĐSTVO! HANGA od heroja do TRAGIČARA! Crveno-beli HRABRO pali u ZAVRŠNICI!

29.03.2024

21:14

Težak poraz posle većinski dobre igre.

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Španiji od Real Madrida rezultatom 101:94 u okviru 32. kola Evrolige. Iako su crveno-beli imali primat, čak imali i ubedljivo vođstvo od 16 poena, izgubili su koncentraciju na samom kraju i za to bili kažnjeni.

Najbolji u redovima kluba sa Malog Kalemegdana bio je Nemanja Nedović sa 30 poena i pet asistencija, a pratio ga je Adam Hanga sa 22 poena, sedam asistencija i šest skokova.

Što se Reala tiče, najviše se istakao Džanan Musa sa 30 poena. Tu je bio i Mario Hezonja, koji je brojao do 20.

Crveno-beli su utakmicu otvorili dobro, i zaista su parirali Real Madridu u tim trenucima. Nedović je najviše nosio crveno-bele u navali, dok se u defanzivi isticao Fredi Gilespi.

Nazirala se neizvesna završnica već u drugom kvartalu, ali se takođe videlo da klub sa Malog Kalemegdana može upasti u problem sa faulovima.

Početak treće četvrtine je bio sjajan. Zvezda je na krilima Hange i sjajnog Nemanje Nedovića stigla u jednom trenutku do +16, a onda je za samo tri minuta to prokockala.

U egalu je započet poslednji deo. Crveno-beli nisu uspeli da kapitalizuju dobru seriju od 7-0, a posle nekoliko sjajnih "snajpera" sa distance Hange i Ilića sa jedne, te Hezonje i Muse sa druge strane, ušlo se u završnih dva minuta.

Hanga, koji je do tada nosio igru Zvezde, "prodao" je ključnu loptu super Mariju, a ovaj je silovito zakucao i odveo Real na +4.

Više povratka nije bilo, a izabranici Janisa Sferopulosa doživeli su 21. poraz u sezoni.

KRAJ UTAKMICE!

Četvrta četvrtina:

10. minut - Poslednji minut je počeo! Odmah je sviran prekšraj Hangi. Penale koristi Tavares.

Greši Hanga, a to koristi Hezonja, koji mu krade loptu i zakucava. Ovo nije smelo da se desi Zvezdi. Sferopulos zove tajm-aut.

Užasan šut Nedovića, koji je bacio "Air ball". Previše je zvezda dozvolila Realu. Napravio se faul nad Musom i to će najverovatnije biti to.

Bosanac je bio polovičan. Potom je Nedović posle čelindža bio takođe polovičan, a sada će na liniju za slobodna bacanja Ljulj. On je bio siguran.

9. minut - sada je usledila serija promašaja na obe strane.

8. minut - Šta radi Musa?! Ovo je neverovatno. Ponovo je pogodio uz faul i iskoristio bacanje, naravno.

Na drugoj strani Hanga koristi oba bacanja.

ŠTA SE ZBIVA U MADRIDU?! Prvo Haga pogađa sa druge planete, a onda i Mario Hezonja.

7. minut - HANGA PROMAŠUJE OTVORENU TROJKU! Ovo je moglo okrenuti meč na Zvezdinu stranu.

Ljulj pravi poslednji mali faul svog tima nad Nedovićem.

ILIĆ ZA TRI! Zlatna vredni poeni iz ugla vraćaju prednost Zvezdi!

MUSA KAŽNJAVA SVAKU GREŠKU! Bosanski reprezentativac je pogodio trojku uz faul, a Real ima priliku da povede posle tajm-auta.

6. minut - LJULJ ZA TRI! Igraće se ovaj meč do poslednje sekunde.

Bolomboj ide na liniju za slobodna bacanja. Bio je polovičan. Na drugoj strani, Gilespi pravi svoj peti faul i ide napolje. Pokušali su Hanga i nekadašnji igrač Bajerna da udvoje Francuza, ali ih je on nadmudrio. Moraće Bolomboj posle par sekundi na klupi nazad u igru.

5. minut - Užasno korišćenje mismeča Nemanje Nedovića protiv Jabuselea, ne kažnjava Real jer je Hanga tu na oba kraja parketa.

4. minut - Faul Lazića nad Tavaresom. Dobro je kapiten kluba sa Malog Kalemegdana tajmirao prekršaj tako da je na zemlji. Rudi Fernandez je pokušao za tri, a a Hanga je bio najbolji na defanzivnom skoku.

3. minut - Nedović ne pogađa preko ruke za tri, a Jabusele to kažnjava sa poludistance.

2. minut - 7-0 SERIJA ZVEZDE! Bolomboj pogađa na lob pas Nedovića!

1. minut - Serhio Rodrigez odmah izjednačuje trojkom, ali mu uzvraća Nemanja Nedović!

Treća četrvrtina:

10. minut - Bolomboj dobija rampu od Jabuselea, a Zvezdi preostaje jedna desetinka za napad, koju naravno ne koristi.

Lazić pravi faul nad Musom pri šutu za tri! Bosanski reprezentativac koristi sva tri penala.

Hanga koristi poslednji napad iz odbojke i donosi malih +3.

9. minut - JABUSELE ZA TRI! Potom Nedović baca loptu u aut pod faulom Geršona, koji sudije nisu dosudile.

Posle protesta je zaradio i tehničku nekadašnji reprezentativac. Pogađa Hezonja trojku, ali mu Nedović vraća pogotkom uz faul. Dodatni penal sigurno koristi.

8. minut - Zaradio je krvavu usnu Tavares od Gilespija. Ovaj bespotreban faul pruža priliku Realu da se rezultatski makar malo povrati.

Ipak, Jabusele je bio polovičan.

Niz loših napada i odbrana. Sada je Lazarević faulirao Musu u prodoru. S obzirom da se videlo da će Bosanski reprezentativac pentirati, nije bilo ikakve nužda za faul.

Faul u napadu Smarta. Zvezda se igra sa velikim vođstvom.

7. minut - Laki poeni iz kontre za Davidovca i ogromna prednost crveno-belih šalju Real na tajm-aut.

Posle pauze, Tavares pogađa uz faul nakon promašaja Muse na prodoru. Nekadašnji NBA igrač je bio precizan sa penala

6. minut - Odličan prodor Smarta pored Tavaresa. Ne dopušta Zvezda Realu da se vrati. Na drugoj strani, Edi ne pogađa pored Gilespija, koji igra sjajnu defanzivnu utakmicu.

5. minut - Smart je iznudio kontakt i uveo Real u bonus. Amerikanac pogađa oba penala.

HANGAAAAAAA! Nova trojka mađarskog internacionalca!

4. minut - Hanga pogađa flouter i primorava Matea na tajm-aut.

Gazi Ljulj aut liniju u uglu, što znači nova prilika da se poveća prednost. Na drugoj strani Hanga izvlači faul i ide na penale. Bio je siguran oba puta.

Konačno poeni za Madrid. Jabusele pogađa za tri.

3. minut - Prekršaj prvo pravi Gilespi, a onda i Gidraitis. Bonus je već ispunjen, a to koristi Musa, koji Litvanca tera na novi faul - njegov treći.

Džanan je polovičan, a u igru ulazi Lazarević umesto Gidraitisa.

Sjajna odbrana Zvezde nad Tavresom puža klubu sa Malog Kalemegdana da ode na dvocifrenu razliku.

2. minut - Bespotreban faul pravi Bolomboj, što mu je treći na meču, zbog čega će u igru Gilespi. Tavares poentira pored trojice igrača Zvezde iz reketa.

Na drugoj strani za tri pogađa raspoloženi Nedović.

Ponovo Nedović, najveća prednost crveno-belih do sada, +7.

1. minut - HANGA ZA TRI! Sjajan početak Zvezde. Bolomboj na drugoj strani šalje Musu na liniju za slobodna bacanja sa koje je Bosanac bio stoprocentan.

KRAJ PRVOG DELA!

Druga četvrtina:

10. minut - Ubrzala se igra u Vizink centru i baš kada je sve prštelo, odlazimo na tajm-aut. Izjednačuje Abalde rezultat sa penala.

SJAJNI MITROVIĆ! Prvo je uhvatio ofanzivni skok, a onda iz sjajno izgrađene pozicije poentirao uz prekršaj  smiraj poluvremena.

9. minut - EVO I NEDOVIĆA! Odlično šutira Zvezda za tri, ali nesrećno vraća Abalde na drugoj strani preko ruke iz teške pozicije.

8. minut - Davidovac poentira iz reketa i tera Čusa Matea na tajm-aut. Precizan je Alosen sa bacanja i tako vraća utakmicu na poen razlike.

DŽAVONTE SMART! Ogromna trojka za velikih +4.

7. minut - Ne uspeva real da dođe do lakih poena, a to kažnjava Fredi Gilespi iz sjajno orkestrirane akcije.

6. minut - Mitrović izvlači faul od Kozera. Bio je polovičan Luka.

5. minut - Hezonja pogađa sjajnim zakucavanjem i traži opasnu igru za Džavontea Smarta, koji mu se naizgled podmetnu pri skoku. Idemo na tajm-aut.

Nedović je isekao blok i poentirao polaganjem. Na drugoj strani super Mario pravi grešku u koracima.

Tavares oravu orekršaj nad Davidovcem pri pokušaju blokade. Deda je stoprocentan sa linije penala.

4. minut - Jabusele pogađa uz prekršaj. Dodatni penal je ovaj put iskoristio.

3. minut - Ponovo poentira hrvatski košarkaš, ovaj put sa penala. Svoje prve poene pogađa i Džavonte Smart. Novo izjednačenje.

2 .minut - Tavares pogađa oba slobodna bacanja kojima ga je počastio Majk Tobi.

Hezonja za tri - kasnio je Lazić na izlazu.

1. minut - Poenterski post prvog minuta okončava Nemanja Nedović teškim flouterom.

Prva četvrtina:

10. minut - Branko Lazić pogađa trojku iz tranzicije!

RAFAL NA KRAJU! Nemanja Nedović pogađa trojku i donosi zlatnu prednost od pola koša razlike.

9. minut - Hezonja za tri! Imaće Zvezda ozbiljne probleme ako nastavi da dopušta lake pokušaje sa distance.

Odličan šut Nedovića sa poludistance smanjuje prednost "kralja"!

8. minut - Musa polaže posle sjajne leđne promene. Potom Jabusele uspeva da pogodi uz prekršaj. Razigrao se Real, a svojim ulaskom će Zvezdu pokušati da razdrma Fredi Gilespi. Srećom Francuz ne koristi dodatni penal.

7. minut - HANGA ZA TRI! Konačno pogođen put sa distance. Na drugoj strani zakucava atraktivno Endiaje.

6. minut - Loš šut Gidraitisa za tri poena, ali srećom Bolomboj uspeva da izbije loptu Tavaresu iz rukei odbitkom obezbedi novi napad.

5. minut - Nije uspeo Bolomboj da zakuca, a to kažnjava Alosen. Preuzima Real Prednost.

4. minut - Drži Musa Real u životu za sada. Postigao je sve poene kraljevskog kluba.

Gonzales pravi grešku u vođenju, a Zvezda dobija novu priliku da uveća vođstvo.

3 .minut - Zakucavanje Dalibora Ilića ne uspeva da anulira Karlos Alosen sa bacanja - promašio je oba.

2. minut -  Hanga pogađa slobodna bacanja za novo vođstvo, a Musa mu vraća na drugoj strani.

Potom Gidraitis promašuje zicer,

1. minut - Loš prvi napad Madrida, bez ideje su ga potrpili, a Zvezda prva poentira.

MEČ JE POČEO!

Sastavi:
Real Madrid
- Nemanja Nedović, Adam Hanga, Dalibor Ilić, Rokas Gidraitis, Džoel Bolomboj
Crvena zvezda- Volter Tavares, Karlos Alosen, Hugo Gonazales, Džanan Musa, Eli Endiaje

20.15 - Košarkaši Zvezde na zagrevanju u Madridu.

Uvod:

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Real Madridu u okvriu 32. kola Evrolige od 20.30 časova. Ova utakmica nema rezultatski značaj ni za "Los Blankose", s obzirom da su obezbedili prvu poziciju pred plej-of, ni za klub sa Malog Kalemegdana, jer su izgbuili sve šanse da se kvalifikuju u narednu rundu.

U svakom slučaju, to što meč ne menja ništa ne znači da motivacija ne postoji. Kada god se ide u goste Real Madridu želja za pobedom je velika, makar i zarad prestiža. S obzirom da su "kraljevići" suvereni šampioni, skinuti im krunu bi značilo mnogo pred nastavak sezone u AdmiralBet ABA ligi.

Veliki motiv zbog bolje atmosfere, vidi stručnjak crveno-belih Janis Sferopulos.

Janis Sferopulos

- Ovo je jedan od najtežih mečeva jer igramo protiv prvog na tabeli. Oni su aktuelni šampioni i glavni favoriti za osvajanje i ove sezone. Imamo tešku misiju ali borićemo se. Znamo na koje igrače možemo da računamo i idemo tamo da damo sve od sebe. Moramo da igramo dobru odbranu. Ako dozvolite Realu dobar ofanzivni ritam i da postiže mnogo poena, onda će nam biti teško - rekao je Sferopulos uoči puta za Madrid.

Peh za Zvezdu je izostanak Miloša Teodosića iz ekipe usled nenadanog odlaska u bolnicu. Takođe, od ranije su odsutni Trej Tompkins, Jago dos Santos i Nikola Topić usled povreda.

Zvezda je trenutno 16. ekipa Evrolige sa učinkom 11-20, dok je Real, kao što je napomenuto, prvoplasiran sa skorom 25-6.