ZVEZDA RAZBILA ASVEL U DRUGOM POLUVREMENU: Crveno-beli ubedljivi, ali uzalud! Šansa za Top 8 više ne postoji (VIDEO)

31.03.2023

22:54

Izabranici Duška Ivanovića pobedili najgori tim Evrolige.

Filip Petrušev protiv Asvela

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Asvel na strani rezultatom 76:60 (17:19, 20:23, 19:11, 20:7), u utakmici 32. kola Evrolige.

Međutim, ni taj trijumf nije ostavio crveno-bele u borbi za Top 8, pošto je Baskonija pobedila Fenerbahče.

Ekipa Duška Ivanovića odigrala je slabo prvo poluvreme, ali je u drugom pre svega odbranu podigla na viši nivo i Francuzi nisu imali šanse.

Najefikasniji u Crvenoj zvezdi bio je Ognjen Dobrić koji je postigao 18 poena, a sjajni su bili i Argentinci. Fakundo Kampaco je upisao 11 poena i po šest skokova i asistencija, dok je Luka Vildoza meč završio sa 10 koševa, osam proigravanja i šest uhvaćenih lopti.

Takođe, dvocifren u pobedničkom sastavu bio je i Ben Bentil sa 10 poena.

Na drugoj strani je prednjačio Nando De Kolo sa 14 poena, dok su po 11 dodali Di Bost i Šarl Kahudi.

Asvel - Crvena zvezda 60:76 (19:17, 23:20, 11:19, 7:20)

DVORANA: Astrobal

SUDIJE: Huan Karlos Garsija, Robert Lotermozer, Eduard Udijanski.

ASVEL: Metjuz 6, Bost 11, Kahudi 11, Dio, Tajus 4 (9sk), Rizaher 5, De Kolo 14, Fal 4, Lajti, Obasoan 3, Pons 2.

CRVENA ZVEZDA: Holand 3, Vildoza 10 (6sk, 8as), Lazarević, Kampaco 11 (6sk, 6as), Mitrović 4, Martin 3, Dobrić 18, Ivanović, Marković 3, Kuzmić 6, Petrušev 8 (7sk, 3uk), Bentil 10.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Crvena zvezda je pobedila Asvel rezultatom 76:60.

38. minut - Pitanje je samo koji će biti konačan rezultat. Zvezda trenutno vodi 70:55.

36. minut - Zvezda rutinski privodi meč kraju, pošto ima prednost od 67:54.

Crvena zvezda je i definitivno ispala iz borbe za Top 8!

34. minut - Crveno-beli igraju sjajno u poslednjoj četvrtini i vode 65:53.

32. minut - Zvezda sjajno otvara poslednji kvartal, sa četiri vezana poena - 60:53 za crveno-bele.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Crvena zvezda vodi 56:53.

28. minut - Neizvesno je u Francuskoj, Crvena zvezda vodi 52:51.

26. minut - Zvezda čuva svoja dva poena prednosti - 50:48.

24. minut - Crveno-beli preokreću na 46:44.

22. minut - Kuzmić i Kampaco vezuju četiri poena na startu drugog poluvremena. Zvezda prilazi na samo poen zaostatka - 42:41.

Druga četvrtina

Poluvreme! Asvel vodi 42:37.

19. minut - Razlika se ne menja, Asvel vodi 42:35.

17. minut - Asvel u seriji, Francuzi vode 39:32.

15. minut - Rezultat je izjednačen - 30:30.

13. minut - Preokrenuli su Francuzi na 27:25.

12. minut - Vildoza i Holand trojkama otvaraju drugu deonicu. Zvezda vodi 23:19.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Asvel vodi 19:17.

9. minut - Asvel je u seriji 6:0, pa Francuzi sada vode 17:15, a Duško Ivanović zove tajm-aut.

8. minut - Čuva srpski tim prednost i vodi 15:13.

5. minut - Crvena zvezda vodi 12:9, a dominira Ben Bentil koji je ubacio već osam poena.

4. minut - Zvezda je došla do preokreta i vodi 7:6.

2. minut - Trojka Bentila je prvi koš crveno-belih večeras - 4:3.

1. minut - Bolje Francuzi ulaze u meč. Vode 4:0.