OVO MOŽE SAMO BOBI! Marjanović postavio DOMAĆI ZADATAK svima u NBA ligi! Potez koji će UĆI U ANALE! (VIDEO)

18.03.2023

09:22

Srpski gorostas je za samo dva minuta na terenu uspeo da donese pobedu Hjustonu.

Boban Marjanović

Veoma zanimljivo veče u NBA ligi ostalo je iza nas.

Blistao je Bogdan Bogdanović koji je sa svojom Atlantom srušio aktuelnog šampiona, Golden Stejt Voriorse sa 127:119. Srpski reprezentativac na terenu je proveo nešto više od 25 minuta i za to vreme ubacio 14 poena, upisao po dve uhvaćene lopte i blokade, odnosno ukradenu loptu. Za tri poena šutirao je 4/8, ukupno iz igre 5/11.

Ipak, daleko od toga da je bio jedini Srbin koji je zablistao. Svojih "pet minuta" imao je i Boban Marjanović!

Tačnije, nije ih imao ni pet već dva i 12 sekundi i za to vreme je uspeo da upiše tek jedan skok, ali i - reši utakmicu! Kako je to moguće? Pa, potezom koji će ući u anale NBA lige i može se nazvati "specijal A'la Boban".

Vodio je Hjuston 114:112, a Nju Orleansu je ostao jedan napad i 0,4 sekunde na semaforu. Za to vreme je teško uputiti šut ka košu, ali je moguće i Pelikani su na tajm-autu nacrtali akciju, ali nisu očekivali da će mladi trener Hjustona Stiven Silas iskoristiti svoje tajno oružje ovom prilikom. Naravno, to je bio srpski gorostas Boban Marjanović koji je stao ispred igrača koji je ubacivao loptu u igru i omeo ga da asistira za izjednačenje ili pobedu!

Ovo nije prvi put da Marjanović ovako rešava utakmice, a trener Stiven Silas javno ga je pohvalio po završetku meča:

To je bilo sjajno, ja sam bio srećan zbog njega. Nije imao mnogo šanse da utiče na utakmice. Ušao je u drugoj četvrtini i malo igrao, a onda smo mislili da će nam trebati u poslednjem napadu. Sada je pipnuo loptu i čim je to uradio meč se završio - rekao je Silas.

Ovo je bila treća vezana pobeda za Hjuston koji se, nažalost, kasno probudio i nalazi se pri dnu svoje konferencije.