AU, KAKAV ŠOK U ENGLESKOJ! GRCI OSVETILI PREMINULOG SAIGRAČA: Jovanović srušio vicešampiona Evrope

10.10.2024

23:02

Kad sudbina tako namesti...

U trećem kolu Lige nacija, reprezentacija Grčke je napravila senzaciju savladavši Englesku na Vembliju rezultatom 2:1! Golom Vangelisa Pavlidisa u 49. minutu, Heleni su poveli, ali je njihov drugi gol koji je mogao da reši sve u 83. minutu poništen nakon upotrebe VAR tehnologije. I onda, samo pet minuta kasnije, Džud Belingem doneo je izjednačenje Engleskoj.

A da drama dostigne vrhunac, potrudio se iznervirani Pavlidis. U nadoknadi vremena, napadač Grčke je posle opšteg meteža ispred gola Pikforda postigao svoj drugi gol na meču, ovoga puta regularno, i tako doneo Grcima neverovatnu pobedu koja će ostati upamćena još dugo. Juče je preminuo dugogodišnji reprezentativac Grčke Džordž Baldok, pa su ga njegovi dojučerašnji saigrači osvetili na Vembliju i sigurno su ovaj uspeh doživeli vrlo emotivno.

Ovaj trijumf Grčke predstavlja prvi poraz selekcije "tri lava" od Grčke ikada, što čini ovu pobedu još impresivnijom. Takođe, ovo je prvi neuspeh Engleske u takmičarskim mečevima na Vembliju posle četiri godine, što može značiti samo da je sudbina večeras morala umešati prste...

Ovom pobedom, Grci su upisali treću pobedu u grupi i sada se nalaze na prvom mestu tabele.