ZVEZDA GUBI NA MEACI: Čalhanoglu pogidio iz slobodnjaka!

Inter odmah preuzeo kontrolu utakmice i to mu se isplatilo.

INTER - CRVENA ZVEZDA 1:0

Čalhanoglu 11`

TOK MEČA
PRVO POLUVREME

20. minut - Inter ponovo zatresao mrežu i opet je, srećom, ofsajd.

19. minut: Maksimović je oprobao šut. Zvezda se trgla posle šoka.

11. minut - Čalhanoglu savladao Glazera! Zvezda gubi na "Meaci" i to posle spektakularnog gola prvo iz slobodnog udarca. Podsetimo, Glazer je i od Benfike primio pogodak iz slobodnog udarca i tada je bio koban turski internacionalac.

7. minut - Zvezda prvi put napala gol Intera, udarac je izblokiran.

6. minut - Zvezda pokušava da stane na loptu. Inter napada, ali i igrači u belim dresovima pokušavaju da kombinuju.

3. minut - Zatresla se Zvezdina mreža. Arnautović je iskoristio kiks odbrane crveno-belih, ali je srećom bio ofsajd.

1.minut - Meč je počeo.

PRE MEČA

Fudbaleri Crvene zvezde gostuju večeras Inter u drugom kolu Lige šampiona, koja se od ove sezone igra u novom, ligaškom, formatu. Izabranici Vladana Milojevića poraženi su od Benfike sa 2:1 na premijeri na Marakani, a iskupljenje će morati da traže protiv jednog od najtežih rivala i na jednom od najpoznatijem fudbalskom stadionu na svetu.

20:35 - ZVEZDINA ZASTAVA NA "MEACI"!

Navijači Crvene zvezde, oni koji su uspeli "ilegalno" na uđu na "Đuzepe Meacu", razvili su zastavu na tribini. Ipak, opbezbeđenje je brzo reagovalo i zahtevalo da se ona momentalno ukloni.

Oni su odmah prišli navijačima srpskog kluba i zahtevali da se zastava ukloni. Zvezdaši su negodovali, ali su morali da postupe po naređenju. U prvi mah njima je dozvoljeno da ostanu na stadionu, jer su prošli sve kontrole. Mešutim, samo nekoliko minuta kasnije redari su se vratili i izbacili navijače srpskog tima sa stadiona.

19:50 - MILOJEVIĆ ODREDIO STARTNIH 11

Inter: Zomer - Pavar, De Fraj, Bastoni - Damfris, Augusto, Čalhanoglu, Zjelinski, Mihtarijan – Taremi, Arnautović.

Crvena zvezda: Glazer - Drkušić, Spajić, Điga - Seol, Krunić, Elšnik, Maksimović, Olajinka - Silas, Endiaje.

19:40 - STADION SE POLAKO PUNI

Navijači Intera pristižu polako na tribime "Đuzepe Meace".

19:25 - DRESOVI SU SPREMNI ZA MEČ

U ovim dresovima će Zvezda igrati večeras u Milanu protiv Intera.

19:20 - NAVIJAČI PRISTIŽU NA STADION

Navijači, zbog sramne odluke italijanskih vlasti, samo Intera, polako pristižu na stadion na megdan Crvenoj zvezdi.

19:05 DRES ZA SVE GENERACIJE

Inspirisani prošlošću, u Crvenoj zvezdi su kreirali novi beli dres, dres za nove generacije legendi! Večeras će u njemu, u Milanu, istrčati i crveno-beli momci, a dres se našao i u slobodnoj prodaji.

PRE MEČA

Zvezda na "Đuzepe Meacu dolazi sa pomenutim porazom, dok je Inter odoleo na gostovanju Mančester sitiju na otvaranju sezone (0:0), pa će sigurno želeti da upiše tri boda i tako popravi sebi šanse da se domogne nokaut faze. Bio je trener Zvezde svestan šta ga očekuje na večerašnjem susretu.

Zna šta ga čeka: Vladan Milojević

- Kada igrate protiv ovako velikih ekipa, morate da budete konstantno svih 90 minuta skoncentrisani, što manje nekih praznih hodova u igri... Jednostavno, to su ekpipe koje imaju svoj stil igre i moramo da uspostavimo neki sistem, kada se branimo, branimo se, kada napadamo - napadamo. Ne smemo da padamo. Fudbal danas bez fizike ne možete da igrate. Mislim da Inter ima jako dobar način i stil igre, ne odustapju od toga, godinama tako igraju. Kada imate tako nešto, igračima je lakše. Bez obzira sa jedne strane imate mlade igrače koji su motivisani, a sa druge iskusnije, koji jednim potezom rešavaju utakmicu - rekao je Milojević.

Zvezda će posle Intera u gostima igrati i protiv Monaka (22. oktobar), dok protiv Barselone igra kod kuće (6. novembar). Na Marakanu potom stiže i Štutgart (27. novembar), dok Zvezda u Milano, ali sada na noge Milanu, ide 11. decembra. U 2025. crveno-beli dočekuju PSV (21. januar), a onda gostuju Jang bojsu (29. januar).