DULJAJ OPLEO PO SUDIJI VEČITOG DERBIJA: Trener Partizana nije birao reči

19.04.2024

11:42

Pavle Ilić sudio prošli duel Zvezde i crno-belih, a biće i sutra na centru u 173. odmeravanju snaga.

Crvena zvezda i Partizan odigrali su 2:2 u prethodnom 172. večitom derbiju na Marakani. Domaćini su bili dominantni, pa bi sigurno i slavili da na golu gostiju nije bio raspoloženi Aleksandar Jovanović. Da li će se goman sutra naći među stativama u 173. večitom derbiju crno-beli tek treba da odluče, ali će zato na centru sa pištaljkom opet biti sudija Pavle Ilić.

Arbitar je u martu debitovao u svetkovini srpskog fudbala, a ostaće upamćen po tome što je Ksanderu Severini pokazao dva žuta kartona za šest minuta, odnosno crveni u 75. minutu i poslao ga ranije u svlačionicu. Međutim, to nije sve što se sudiji Iliću stavlja na dušu, bar kada su u pitanju crno-beli. On je u jednom trenutku vikao na Gajasa Zahida. Zato ne čudi da je trene "parnog valjak" Igor Duljaj i njemu posvetio jedan deo konferencije pred sutrašnju utakmicu.

Igor Duljaj

- Publika najbolje vidi kada je suđenje u pitanju. Voleo bih da se ne priča o njima i trenerima posle utakmice, već o igračima, ambijentu. Suđenje neću da komentarišem, ali kada pričam o nepoštovanju, moram da kažem da je to bilo prema našem igraču. Nije sportski, sudije i treneri moraju da budu po strani. Ljudi žele da vide idole i ambijent koji će biti sportski, a navijači oba tima biti na nivou. Ne smemo da zaboravimo da mnogo ljudi ovaj derbi i potrebno je da pošaljemo pravu sportsku priču - rekao je Duljaj.