SRBI VLADAJU U SAUDIJSKOJ ARABIJI: Sergej i Mitar strelci u velikom derbiju! (VIDEO)

27.10.2023

20:31

Al Hilal je dočekao i pobedio Al Ahli sa 3:1 (2:0).

Sergej Milinković-Savić slavi gol za Al Hilal

Uzbudljiv derbi očekavao se u okršaju između Al Hilala i Al Ahlija u prvenstvu Saudijske Arabije, ali, zahvaljujući Srbima koji brane boje Al Hilala, saudijski navijači su ostali uskraćeni za dramu. Zašto? Zato što je domaći sastav već nakon poluvremena vodio sa 2:0, a strelaci su dvojica srpskih internacionalaca - Sergej Milinković Savić i Aleksandar Mitrović.

Sergej Milinković Savić je pogodio već posle minut igre. Zapravo, na semaforu je isticalo 45 sekund kada je Al Hilal došao do vođstva posle genijalnosti Sergeja. Nakon sjajne asistencije Kulibalija, srpski fudbaler je maestralno reagovao pošto je primio dugu loptu i poslao je u mrežu protivnika.

Pogledajte snimak ovog sjajnog gola koji je bacio u trans navijače domaćih:

Istakao se i drugi Srbin - Aleksandar Mitrović, i to nakon što je prethodno promašio penal u 26. minutu. Ispravio se desetak minuta kasnije, u 37, posle centaršuta sa desne strane, pošto je skoro sa 11 metara glavom poslao loptu u mrežu rivala. Mitroviću je to osmi gol u dresu kluba iz Saudijske Arabije.

Pogledajte kako je to izgledalo:

Gosti u nastavku izjednačili, ali je njihov igrač Ibanjez postigao autogol i postavio konačnih 3:1.