ZVEZDA PREGAZILA "STARU DAMU": Crveno-beli PETARDOM započeli put ka odbrani titule! (VIDEO)

30.07.2023

18:56 >> 21:55

Sjajna partija šestostrukog uzastopnog šampiona Srbije.

Detalj sa Marakane

Fudbaleri Crvene zvezde deklasirali su Vojvodinu rezultatom 5:0 (2:0) u okviru 1. kola Mozzart Bet Superlige Srbije.

Dv ostruki strelac za crveno-bele bio je Kraso, koji je mrežu Voše tresao u 12. i 53. minutu, a u finišu prvog dela igre autogol je dao Milosavljević. Pobedu crveno-belih overili su Lučić u 70. i Bukari u 80. minutu susreta.

Novosađani su veći deo meča odigrali sa igračem manje, pošto je Busnić isključen sredinom prvog dela igre zbog drugog žutog kartona.

Na taj način, trener Zvezde Barak Bahar debitovao je pobedom, a priliku za drugi trijumf imaće protiv Napretka narednog vikenda. Sa druge strane, "staru damu" srpskog fudbala očekuje revanš meč kvalifikacija za Ligu konferencija u četvrtak, kada će pokušati da nadoknadi zaostatak protiv APOEL-a od 2:1.

Tok susreta sa Marakane mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Crvena zvezda - Vojvodina 5:0 (2:0) /Kraso p. 12, 53, Milosavljević ag. 45, Lučić 70, Bukari 80/

Kraj utakmice - ubedljiv trijumf Zvezde!

90. minut - Carević je sprečio "šesticu", Olajinka je propustio veliku šansu.

87. minut - Žuti karton za Stamenića.

80. minut - GOOOL! Maestralan solo-prodor i pogodak Bukarija, koji je odličnu igru krunisao golom - 5:0!

76. minut - Nova prilika za goste, Radulović zamalo nije zatresao mrežu svog bivšeg kluba.

74. minut - Doskorašnji as Vojvodine Uroš Kabić je "požuteo".

70. minut - GOOOOL! Lučić je dao četvrti pogodak za branioca titule. Bukari je dodao loptu do krilnog napadača, koji se lepo namestio i udarcem levom nogom savladao Carevića - 4:0!

Meču prisustvuje 16.213 navijača.

Severna tribina našeg najvećeg stadiona

65. minut - Žuti karton za klupu Crvene zvezde zbog prigovora.

59. minut - Fenomenalna odbrana Carevića, Lučić je mogao da povisi na 4:0, ali ništa od toga.

51. minut - GOOOOL! Kraso se po drugi put upisao u listu strelaca - 3:0!
Akciju je incicirao Ivanić, Kangva je izbegao ofsajd zamku po desnoj strani, uposlio u kaznenom prostoru Krasoa, a ovaj ležerno pogodio mrežu Novosađana.

50. minut - Pokušaj Zukića, samo korner za Vojvodinu.

MOĆNA KOREOGRAFIJA: Delije pozivaju, KUPITE SEZONSKE karte! (VIDEO)

46. minut - Drugo poluvreme počelo je velikom šansom za Vošu, Bukinac nije uspeo da sprovede loptu u mrežu, Glazer se istakao sjajnom odbranom.

Zvezda vodi nakon prvih 45 minuta igre!

45. minut - GOOOL! Autogolom Milosavljevića domaćin je duplirao prednost u finišu prvog poluvremena. Loša reakcija asa Voše, koji je poslao loptu u Carevićevu mrežu.

43. minut - Ivanović je pokušao sa distance, laka intervencija Glazera.

40. minut - Neprecizan pokušaj Nigerijca, odmah posle javne opomene.

39. minut - "Požuteo" je i Olajinka.

Dragovićeve kopačke "naša linija života"

33. minut - Novi prodor agilnog Bukarija, ali je šutirao pravo u čuvara mreže gostujućeg sastava.

31. minut - Bukarijev udarac odbranio je Carević, potom je lucidno probao Ivanić, bez promene rezultata.

23. minut - Vojvodina je ostala sa desetoricom, Busnić je ponovo oborio Olajinku, pa je isključen zbog drugog žutog kartona.

20. minut - Novi pokušaj domaćina, Bukari je loše zahvatio loptu, beogradski crveno-beli i dalje imaju minimalnu prednost.

12. minut - GOOOL! Kraso je dao prvi pogodak za Zvezdu u novoj sezoni, i to iz penala. Busnić je faulirao Olajinku, mnogi nisu ni videli taj kontakt, ali Živković jeste - 1:0!

6. minut - Degenek je povredio nos, a Ivanović je zaradio žuti karton.

3. minut - Prvu šansu na meču propustio je Bukari, uposlio ga je Kraso, ali je brzonogi fudbaler šutirao pored gola.

1. minut - Glavni sudija Aleksandar Živković dao je znak za početak utakmice.

Priznanje "zlatnoj kopački" Zvezde Aleksandru Kataiju

Počinje meč na Marakani!

18:50 - Poznati su sastavi za večerašnji duel.

Crvena zvezda (4-2-3-1): Glazer - Degenek, Dragović, Mijailović - Bukari, Kangva, Stamenić, Ivanić, Mitrović - Olajinka, Kraso.

Vojvodina: Carević, Bjeković, Crnomarković, Jeličić, Busnić, Bukinac, Ivanović, Miletić, Milosavljević, Nikolić, Vukić.

Zvezda kreće u pohod na osvajanje sedme vezane titule prvaka Srbije, a već na startu imaće neugodnog rivala, koji je na startu proleća uspeo da ostane neporažen na našem najvećem stadionu. Sudar beogradskih i novosadskih crveno-belih predstavlja jedan od dva derbija prve runde, a prvi je završen remijem u subotu uveče u Bačkoj Topoli - 3:3.

Aktuelni prvak imao je sjajnu uvertiru za početak šampionata, pošto je "petardirao" Fiorentinu sa 5:0, dok je "stara dama" doživela poraz od APOEL-a na Kipru sa 2:1.

Izraelski stručnjak Barak Bahar večeras će debitovati na klupi Zvezde, bar što se tiče zvaničnih mečeva, a očekuje se da delije ispune tribine stadiona "Rajko Mitić" i daju vetar u leđa svojim miljenicima, koji se pripremaju za nastup u grupnoj fazi Lige šampiona.

Tok duela sa Marakane, čiji početak je zakazan za 20 časova, možete pratiti uživo na našem portalu.