SJAJNA VEST ZA SRBIJU SA MEČA LITVANIJA - BUGARSKA: Da je Piksi lično birao, ne bi bolji rezultat izabrao!

17.06.2023

16:55

Ishod meča u Kaunasu je kao poručen za "orlove".

Litvanija - Bugarska

Fudbalske reprezentacije Litvanije i Bugarske podelile su bodove u utakmici trećeg kola G grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Meč u Kaunasu završen je rezultatom 1:1.

Oba gola pala su u prvom poluvremenu, a domaća selekcija je povela u 15. minutu preko Edvinasa Girdvainisa.

Samo dva minuta kasnije je Litvanija ostala sa igračem manje, jer je direktan crveni karton dobio bivši as Voždovca i Zemuna Justas Lasickas.

Prednost igrača više je delimično iskoristila Bugarska koja je zahvaljujući Marinu Petkovu u 27. minutu poravnala rezultat, ali posle toga nije imala snage za preokret.

Ovaj rezultat je najbolji mogući za reprezentaciju Srbije, pošto su Litvanci i Bugari bili jedini koji nisu imali bodove, a ovim remijem su realno bar jedni ispustili šansu da se mnogo žustrije uključe u trku za plasman na Evropsko prvenstvo.

U istom terminu je odigrana i jedna utakmica grupe J, u kojoj je Luksemburg na svom terenu pobedio Lihtenštajn sa 2:0.

Prvi gol na tom meču postigao je Danel Sinani u 59. minutu, a u 89. je konačan rezultat postavio Žerson Rodriges.