ZVEZDINA DEMONSTRACIJA SILE: Ni D od derbija, crveno-beli PREGAZILI Čukarički na Marakani i pomogli Partizanu! (VIDEO)

30.04.2023

16:03 >> 19:21

Sjajna partija izabranika trenera Miloša Milojevića.

Fudbaleri Zvezde slave gol protiv Čukaričkog

Fudbaleri Crvene zvezde lako su nadigrali ekipu Čukaričkog u trećem kolu superligaškog plej-ofa rezultatom 4:0 (2:0).

Strelci su bili Kangva u 6, Rakonjac u 19, Mitrović u 79. i Spajić u 90. minutu meča, a poraz "brđana" slave i grobari, budući da se Partizan sa Čukom i TSC-om bori za drugo mesto na tabeli, koje donosi kvalifikacije za Ligu šampiona.

Pobeda domaćina mogla je biti i ubedljivija, ali je Rakonjac zatresao prečku u 63. minutu, dok je Borjan lako sačuvao svoj gol protiv danas nemoćnog rivala.

Zvezdu očekuje gostovanje Napretku u Kruševcu u okviru Kupa Srbije (sreda), dok Čukarički u četvrtak ide na noge Radniku u Surdulicu.

Tok utakmice mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Crvena zvezda - Čukarički 4:0 (2:0) /Kangva 6. Rakonjac 19, Mitrović 79, Spajić 90/

Kraj duela - lagana "četvorka" crveno-belih!

90. minut - GOOOOL! Prelep pogodak postigao je povratnik Uroš Spajić za 4:0.

87. minut - Azarov je umalo savladao Borjana, gosti su dobili korner.

79. minut - GOOOOL! Mitrović je opet bio u glavnoj ulozi, ali se sada upisao među strelce. Loptu je ubacio Prucev, a igrač koji u završnici meča igra u špicu uspeo je da iskoristi nesmotrenost defanzivaca Čukaričkog - 3:0!

77. minut - Mitrovića je uposlio Ivanić, ali je on šutirao preko gola.

76. minut - Novi neprecizan pokušaj Ivanovića, polako ulazimo u finiš utakmice.

71. minut - Serija izmena na obe strane, igra se uglavnom između dva kaznena prostora.

63. minut - Rakonjac je pogodio prečku!

59. minut - Ovusu je pronašao Adžića, koji je gađao dalji ugao - neprecizno.

53. minut - Ogromnu priliku je propustio Ivanović, Čukarički je mogao da prepolovi zaostatak, ali je Borjan još uvek nesavladan.

47. minut -  Ivanić je propustio priliku da sa pet metara povisi na 3:0.

46. minut - Počeo je drugi deo igre.

Zvezda ima dva gola viška na poluvremenu!

45+2. minut - Bukari je proigrao Ivanića, koji nije uspeo da promeni rezultat na isteku sudijske nadoknade.

45. minut - Kangva je užasno izveo "slobodnjak" sa nekih 20-ak metara.

41. minut - Ovusu je oprobao udarac sa distance, ali je kapiten Zvezde lako uhvatio loptu.

39. minut - Azarov je "požuteo", slobodan udarac je izveo Adžić, ubacio je loptu u šesnaesterac, ali bez promene rezultata.

33. minut - Zvezda kontroliše ritam igre i čuva dva gola viška, Čukarički gotovo isključivo pokušava preko Badamosija.

24. minut - Ivanića je izblokirao Drezgić, lopta je završila u korneru.

19. minut - GOOOOL! Rakonjac je duplirao vođstvo Zvezde! Zatresao je mrežu svog bivšeg kluba, prethodno ga je perfektno uposlio Azarov - 2:0!

8. minut - Badamosi je pobegao Milunoviću, ali je loše zahvatio loptu pred golom domaćina!

6. minut - GOOOOL! Nikolić je sjajnim centaršutem uposlio Kangvu - 1:0! Prethodno je Bukari proigrao desnog beka crveno-belih, koji je maestralno proigrao vezistu, strelca sedam prvenstvenih golova...

3. minut - Prvu priliku na današnjoj utakmici propustio je Rakonjac, koji je pokušao da iskoristi grešku defanzivaca Čuke, ali se spetljao pred golom Belića.

1. minut - Glavni arbitar Andrija Stojanović dao je znak za početak meča.

Počela je utakmica!

17:00 - Početak susreta na našem najvećem stadionu kasni.

Crvena zvezda je još u prvom kolu doigravanja uspela da, i matematički odbrani titulu.

Sa druge strane, Čukarički vodi grčevitu borbu za Evropu, pa ima imperativ osvajanja bodova na našem najvećem stadionu.

Trener crveno-belih Miloš Milojević odlučio je da promeša karte za okršaj sa "brđanima", posle remija bez golova u 170. večitom derbiju.

Između ostalih, van startnih 11 ostali su Pešić i Katai, šansu u špicu napada ponovo je dobio Rakonjac, dok će po defanzivnim bokovima dejstvovati Nikolić i Azarov.

SASTAVI TIMOVA

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan – L. Nikolić, Eraković, Milunović, Azarov – Mijailović, Kangva – Bukari, Ivanić, Mitrović – Rakonjac.

ČUKARIČKI (4-2-3-1): Belić – Rogan, Drezgić, Sarafimović, Gajić – Kovač, Sisoko – Ivanović, Ovusu, Adžić – Badamosi.