DŽEKO SAČUVAO STOLICU INZAGIJU: Inter PREŽIVEO Sasuolo uz dva gola Bosanca!

08.10.2022

15:09

Fudbaleri Intera pobedili su ekipu Sasuola, rezultatom 2:1, na gostovanju u prvom meču u okviru 9. kola Serije A.

Edin Džeko

Na taj način je i Simone Inagi sačuvao stolicu, pošto mu je ona bila ozbiljno ugrožena nakon serije neuspeha ekipe iz Milana.

U prvom poluvemenu nije bilo golova, sve do 44. minuta, kada je Edin Džeko doveo Inter u vođstvo, na asistenciju Damfriza. Tim rezultatom se otišlo i na poluvreme.

Sasuolo stiže do poravnanja nakon 15 minuta u drugom poluvremenu, a strelac je bio Fratezi. Ipak, da Inter osvoji sva tri boda pobrinuo se bosanski reprezentativac, koji je u 75. minutu savladao golmana Sasuola, na asistenciju Mihtarijana. Inter se odbranio do kraja susreta, pa nosi kući "ceo plen" sa vrlo neugodnog gostovanja.

Nakon ove pobede Inter je stigao na 7. mesto na tabeli, sa 15 osvojenih bodova. Domaći ostaju na 12 bodova, što im je trenutno dovoljno za 9. mesto na tabeli.