(VIDEO) MANĆINIJEVA ITALIJA DELUJE MOĆNO: Autogol, Imobile i Insinje NOKAUTIRALI Turke na Olimpiku!

11.06.2021

18:00 >> 21:05

"Azuri" pokazali klasu, nemoć Turaka u Rimu.

Italijani slave gol Imobilea protiv Turske

Reprezentacija Italije na fenomenalan način je otvorila Evropsko prvenstvo pošto je u 1. kolu grupe A na "Olimpiku" deklasirala Tursku sa 3:0 (0:0).

"Azuri" su bili bolji rival tokom svih 90 minuta, a otpor Turaka slomio je autogol Demirala koji je nespretno reagovao u svom kaznenom prostoru u 53. minutu meča. Potom su Imobile u 66. i Insinje u 79. zaokružili sjajno veče za izabranike selektora Roberta Manćinija.

Tako su Italijani još jednom potvrdili da su kompaktan tim, kadar da stigne do same završnice kontinentalnog šampionata.

U drugom meču grupe A u subotu od 15 časova u Bakuu sastaće se Vels i Švajcarska.

Tok meča mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Kraj susreta - lagana trojka Italijana

90. minut - Igraće se još tri minuta sudijske nadoknade.

89. minut - Makeli je javno opomenuo i rezervistu Dervišoglua.

88. minut - Štoper Turske Sojundžu je zaradio prvi žuti karton na Evropskom prvenstvu.

85. minut - Bernandeski je zamenio Berardija.

81. minut - Kjeza i Beloti su ušli u igru, teren su napustili Imobile i Insinje.

79. minut - GOOOOL! Velika greška Turaka koji su poklonili loptu momcima u belim dresovima. Usledila je munjevita kontra, Imobile je pronašao Insinjea, a as Napolija je šutem u kontraugao prevario Čakira za ogromnih 0:3!

76. minut - Dervišoglu menja Karamana.

75. minut - Karaman se "ubacio" ispred Di Lorenca, ali je slabo zahvatio loptu, pa je Donaruma lagano odbranio.

74. minut - Druga izmena u reprezentaciji Italije, Kristante je zamenio Lokatelija.

73. minut - "Azuri" su "povukli ručnu" nakon što su stekli ogromnu prednost, Turci deluju nemoćno na terenu.

Ćiro Imobile na meču protiv Turske

66. minut - GOOOOL! Ćiro Imobile je zatresao mrežu na svom bunjištu! Udarac Spinacole je ukrotio Čakir, ali je odbitak iskoristio centarfor "nebeskoplavih" koji iz ovakvih situacija ne greši - 0:2!

65. minut - Šenol guneš je posegao za dvostrukom izmenom. U igri su Ajhan i Kahveči, izašli su Tufan i Jokušlu.

59. minut - Ređaju se napadi izabranika Roberta Manćinija. Berardi je ponovo bio neprecizan, šutirao je iako je imao nekolicinu slobodnih saigrača u kaznenom prostoru selekcije Turske.

55. minut - Na krilima vođstva, "azuri" su krenuli i po drugi pogodak. Spinacola je šutirao, Čakir sprečio blickrig Italijana.

53. minut - GOOOOL! Italija je zasluženo povela autogolom Demirala. Berardi je centrirao sa desne strane terena, lopta je pogodila defanzivca Juventusa u grudi u petercu, pa je prevarila nemoćnog Čakira - 0:1.

51. minut - Levi bek reprezentacije Turske Meraš se povredio, ali će nastaviti igru. Rezervista Under je uputio prvi šut ka golu Italije, Donaruma je bio na visini zadatka.

49. minut - Oprezna igra sa obe strane, bez velikih prilika na startu drugog dela igre.

46. minut - Po jedna promena na obe strane. Guneš je na teren poslao Undera umesto Jazičija, dok je Manćini odlučio da Florencija zameni Di Lorenco. Počelo je drugo poluvreme.

Kraj 1. poluvremena, bez golova

45. minut - Sama završnica prvog dela igre, Italijani su još jednom tražili penal, ništa od toga.

38. minut - Berardi je levom nogom šutirao preko gola sa distance.

36. minut - Insinje je šutirao, pravo u Čakira.

35. minut - Prvi put je i Donaruma morao da reaguje, ponovo je Jilmaz poslao nezgodnu loptu koja je odskočila pred čuvarom mreže Milana, ali je on uspeo da je odbije u polje, ostaje 0:0...

33. minut - Lepa akcija šampiona Evrope iz 1968. godine. Insinje je pronašao Berardija koji je centaršutem sa levog boka pronašao Imobilea. Ipak, centarfor Lacija nije uspeo glavom da zahvati loptu kako je želeo, pa je usledio još jedan neprecizan udarac.

29. minut - Na isteku pola časa meča Nikolo Barela je uputio snažan udarac sa nekih 25 metara, lopta je završila visoko preko gola.

27. minut - Nešto mirniji period igre, lopta je većinom u posedu Italije, dok su Turci stali u zonu ispred svog šesnaesterca.

21. minut - Ređaju se šanse pred golom Turske, Kjelini je glavom odlično šutirao posle udarca iz ugla, ali je Čakir paradom loptu izbacio u korner.

17. minut - Konačno prava uzbuđenja! Italijani su najpre tražili penal, pošto je Spinacola prilikom ubacivanja sa leve strane pogodio Čelika, ali je Makeli samo odmahnuo rukom. Praktično u nastavku akcije Lorenco Insinje je imao pravi zicer, posle duplog pasa, desnom nogom je gađao dalji ugao, međutim lopta je otišla pored leve stative gola koji brani Čakir.

12. minut - Prva pretnja čete selektora Guneša. Dugu loptu je na desnom boku prihvatio Jilmaz, pokušao je centaršutem u srce kaznenog prostora da pronađe nekog od saigrača, ali je iskusni Kjelini glavom intervenisao i otklonio opasnost.

8. minut - Bolji početak "azura" koji kontrolišu ritam, a već su i stvorili dve polušanse. Turci, za sada, odolevaju...

3. minut - Prvi pokušaj Italijana preko Berardija, ali je as Sasuola iz teške pozicije šutirao pored gola.

Navijači na "Olimpiku"

1. minut - Glavni sudija Holanđanin Dani Makeli dao je znak za početak utakmice.