STVARI SE POMERAJU SA MRTVE TAČKE: Dolaze neki bolji dani - Kelti slavili u lokalnom derbiju!

Autor: Vladimir Vorih

01.10.2024

19:13

NAzire se izlaz iz rezultatske krize.

Fudbaleri novobeogradskih Kelta nisu najbolje ušli u aktuelnu sezonu u okviru Međuopštinske lige Beograd - "grupa A" gde su u uvodna četiri meča zabeležili svega jednu pobedu (13. maj Zemun 4:0) i tri poraza (Železnik 1930 0:14, Zmaj Novi Grad Zemun 0:7 i Busije Zemun 1:4).

Iz svega navedenog bilo je jasno da Kelti u lokalni derbi protiv Novog Beograda ulaze sa imperativom pobede i do toga su nakon velike borbe uspeli i da stignu.

Pred par desetina navijača na stadionu Fudbalskog kluba Sava 45, gosti do prednosti stižu već u sedmom minutu preko Stefana Jankovića, ali do odlaska na odmor domaćin uspeva da stigne do poravnanja rezultata preko Mihajla Starčevića.

U nastavku meča sve do 70. minuta i pored konstantog pritiska domaćina promene rezultata nije bilo, a zatim je istinska drama viđena u poslednjih dvadestak minuta fudbala. Domaćin preko Alekse Minića u 70. minutu stiže do prednosti, a samo desetak minuta kasnije Andrija Crnadak poravnava rezultat.

I kada se očekivalo da će meč biti okončan podelom bodova, Miloš dimitrić, svega šest minuta pošto je stupio na teren, trese mrežu Lazara Markovića za veliko slavlje domaćih igrača i navijača.

Najava nekih boljih dana

- Međuopštinska liga Beograd - "grupa A", 6. kolo:

Kelti (Novi Beograd) - Novi Beograd (Novi Beograd) 3:2 (1:1)

Strelci: M. Starčević 42`, A. Minić 70`, M. Dimitrić 86`; S. Janković 7`, A. Crnadak 82`

Stadion, FK Sava 45, Novi Beograd

Gledalaca: 30

Sudija: Ognjen Ivanović

Žuti karton: M. Starčević (Kelti)

Kelti (Novi Beograd): Medić, Minić, Grulović (Dimitrić), Bajić, Erčić, Todorović, Starčevi, Sklabinski (Đurđević), Milenković (Pajić), Tomašević (Starčević), Vasilić (Rašić).

Novi Beograd (Novi Beograd): Marković, Šumar, Žarković, Jeličić (Košničarević), Lazić, Janković, Simić, Mašić, Stevanović, Ilić, Dakić (Crnadak).

U narednom kolu Kelti gostuju Sremu iz Jakova, dok će Novi Beograd ugostiti ekipu zemunskog Busija.