DRUGO POLUVREME ZA PAMĆENJE: Baćevčani su na kraju postigli jedan gol više u odnosu na Komgrap!

19.02.2023

20:45

Odličan meč dva tima koji bi sledeće sezone mogli da zaigraju u istom rangu.

Danas je na turniru Čukarica 2023 odigran veoma zanimljiv susret između Komgrapa i BSK-a iz Baćevca

Ekipa Komgrap se takmiči u Beogradskoj zoni, na zimsku pauzu otišli su sa 19 bodova što je bilo dovoljno za desetu poziciju na tabeli. BSK je posle posle jesenjeg dela prvenstva Prve beogradske lige (grupa B) završio na deobi prvog mesta.

Jedna od boljih utakmica na turniru viđena je danas između Komgrapa i Baćevčana. U prvom poluvremenu je bilo šansi na obe strane, ali su mreže mirovale, ali je zato drugi deo igre prevazišao očekivanja svih ljubitelja fudbala koji su prisustvovali.

Rezervista Nedeljko Đurić u 49. minutu doveo je Komgrap u vođstvo.

Samo dva minuta kasnije Dabetić Balša je odličnim utrčavanjem poravnao na 1:1.

Igrao se 71. minut kada je golom Aleksandra Marića ekipa BSK-a prvi put povela na meču.

Četiri minuta kasnije Đurić svojim drugim golom donosi ponovno izjednačenje Komgrapu.

Stevo Nikolić u 78. minutu vraća prednost na stranu BSK-a.

Zajednička slika svih igrača pre meča

Još jedan rezervista u redovima nominalnog domaćina, Miloš Kenežević pet minuta pred kraj meča postavlja rezultat na 3:3.

Da se utakmica završi u regularnom vremenu pobrinuo se strelac prvog gola za BSK. Dabetić je pred sam kraj susreta po drugi put upisao svoje ime na listu strelaca i time je postavio konačan rezultat na 4:3 u korist Baćevčana.

Treba istaći i Andreja Ivkovića u pobedničkom timu koji je uposlio saigrače za dva pogotka.

Iz pobedničkog tabora su posle meča izjavili:

- Odigrali smo odličnu utakmicu, hteli bi ovom prilikom da čestitamo svim akterima iste. Komgrapu želimo sreću u Beogradskoj zoni, a mi se nadamo da ćemo im se priključiti u ligi sledeće sezone. Nama je prioritet ove godine povratak u viši rang, ali ukoliko se ukaže prilika za trofej i na ovom turniru nećemo je olako ispustiti.

Komgrap - BSK 1926 3:4 (0:0)

Komgrap: Adrović, S. Aleksić, Stevanović, Igrutinović, Jahović, Daković, D. Aleksić, Mandić, Vujović, Mačužić, Davidović

BSK 1926: Filipović, Ilijev, Đ. Nikolić, Denić, Ćulum, Stojanović, Dabetić, Matić, S. Nikolić, Marić, Gogić.

Ovom pobedom ekipa BSK-a se sa maksimalnim učinkom izborila je plasman u dalji tok turnira gde će im sledeći protivnik biti Borac iz Ostružnice. Komgrap će takođe nastaviti takmičenje, njihov sledeći duelista je sastav Rušnja.