UBIJENA VEVERICA KOJA JE IMALA POLA MILIONA PRATILACA NA INSTAGRAMU: Reagovali i nadležni jer se sumnjalo na jednu OPASNU STVAR (FOTO/VIDEO)
Uspavan je i rakun Fred
Veverica Pinat poznata na društvenim mrežama, eutanazirana je nakon što su je vlasti u Njujorku zaplenile zbog sumnje da je imala besnilo, prenosi agencija Tanjug.
Zaplenjen i rakun Fred
Vevericu je pre sedam godina spasio Mark Long, ali nakon niza anonimnih prijava, Ministarstvo za očuvanje životne sredine (DEC) zaplenio je vevericu, kao i rakuna po imenu Fred, prenosi Skaj njuz.
Obe životinje su eutanazirane, jer se sumnjalo da su imale besnilo, a navedeno je da je Pinat ujela osobu koja je bila uključena u istragu.
DEC je pre dva dana pretresao Longov dom nakon više pritužbi da on drži divlje životinje u uslovima koji nisu bezbedni i da bi one mogle preneti besnilo.
Pola miliona pratilaca na Instagramu
Pinat je imala svoj instagram nalog koji ima 500.000 pratilaca i na njemu su objavljeni snimci - skečevi sa vlasnikom, veverica sa šeširom ili kako jede vafle. Long je udomio Pinat kada je kod svoje majke pronašao mladunče veverice koje je udario auto.
Kada se dovoljno oporavila, Long ju je vratio u prirodu da bi je narednog jutra zatekao na svom tremu bez većeg dela repa, nakon čega je ostala u njegovom domu.
Šta je besnilo?
Besnilo je teška virusna zarazna bolest od koje može oboleti svaki sisar između ostalog i čovek.
Simptomi besnila
Rani simptomi mogu uključivati groznicu i peckanje na mestu izlaganja. Ove simptome prati jedan ili više sledećih simptoma: mučnina, povraćanje, nasilni pokreti, nekontrolisano uzbuđenje, strah od vode, nemogućnost pomeranja delova tela, zbunjenost i gubitak svesti. Jednom kada se pojave simptomi, rezultat je gotovo uvek smrt.
Vremenski period između zaraze bolešću i početka simptoma je obično jedan do tri meseca, ali može varirati od manje od jedne nedelje do više od jedne godine. Vreme zavisi od udaljenosti koju virus mora preći duž perifernih nerava da bi stigao do centralnog nervnog sistema.
Besnilo u Srbiji
U poslednjih 5 godina, godišnje se registruje u proseku oko 200 slučajeva besnila kod životinja u Srbiji. Najveći broj bolesnih životinja čine divlje životinje (preko 85%) i to lisice, koje su zastupljene sa preko 95% u ukupnom broju obolelih divljih životinja.
Bonus video:
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)