UBEDLJIVO I DOMINANTNO DO SREMSKE LIGE: Nakon tačno jedne decenije klub se vraća u viši rang takmičenja!

19.06.2024

14:30

Ukupnim rezultatom 7:2 ostavren je trijumf.

Proteklog vikenda odigran je revanš meč baraža za popunu Sremske lige u kojem su se sastala dva drugoplasirana tima iz svojih grupa Međuopštinske lige. Prvi meč igran je u Šimanovcima gde je Hajduk ugostio sastav Zeke Buljubaše, i tom prilikom gost je slavio rezultatom 2:0.

Revanš je igran u Ravnju, gde je ekipa Zeke pred svojim navijačima uz dva gola prednosti iz prvog susreta, čekala šansu da se plasira u Sremsku ligu. Meč nije najbolje počeo za domaćina, jer su gosti na isteku 34. minuta sa penala postigli gol za vođstvo, strelac za Hajduk bio je marko Beraković.

Četiri minuta kasnije osetila se doza olakšanja u redovima domaćih navijača i igrača, mladi Mladen Ilić pogodio je za 1:1 (ukupnih 3:1). Pred sam odlazak na odmor fudbaleri Zeke uspeli su da preko Miloša Parmakovića preokrenu rezultat i da povedu sa 2:1.

Na startu drugog poluvremena izvršene su izmene na obe strane terena. Gosti su od prvog minuta nastavka "pojurili" zaostatak od ukupnih tri gola, ali je domaćin ubrzo novim pogotkom rešio pitanje pobednika i putnika u viši rang. Rezervista Đorđe Samardžić pogodio je za 3:1.

Do kraja utakmice navijači su imali prilike da vide još četiri gola, za domaćina je pogodio Milan Kopunović, dok je nespretna reakcija Petra Nedeljkovića dovela do petog gola Zeke. Za goste je sa penala opet bio siguran Beraković, na kraju konačnih 5:2.

Zeka Buljubaša (Ravnje) - Hajduk 1932 (Šimanovci) 5:2 (2:1)

Zeka Buljubaša: Čupić, Belovuković, Kopunović, Begović, Dević, Ilić (od 46' Samardžić), Milovanović, Parmaković (od 65' Jurišić), Bančević (od 60' Budevčević), Mijailović (od 46' Belić), Ivić (od 65' Pavlović)

Hajduk 1932: Uzelac (od 53' Milojević), Predragović (od 46' Petrović), Tomić, Beraković, Belić (od 21' Krstović (od 65' Čavić)), Glavonjić, Vidakov, Nedeljković, Vasiljević, Vukić (od 46' Stojčević), Savić

Ukupnim rezultatom 7:2 klub iz Ravnja izborio je plasman u Sremsku ligu u kojoj se poslednji put našao u sezoni 15/16.