SEZONA KOJA ĆE BITI ZABELEŽENA ZLATNIM SLOVIMA: Nakon velikog uspeha u kup takmičenju, Hajduk je stigao i do istorijskoj plasmana u Srpsku ligu! (VIDEO)

14.06.2024

13:59

Očekivanja za ovu godinu su sigurno kod mnogih navijača nadmašena!

U toku jučerašnjeg dana igrani su revanš mečevi baraža za popunu Srpske lige Vojvodina, jedan od duela igran je na stadionu u Divošu, gde je Hajduk ugostio sastav Mladosti iz Omoljice

Okupio se veliki broj navijača na stadionu u Divošu, domaćin je u prvom meču slavio na gostovanju u Omoljici rezultatom 2:0, imao je zaista odličnu prednost na svojoj strani, i sada je ostalo da pred svojom publikom potvrdi plasman u viši rang.

I pored toga što je domaćin imao prednost, igra je bila identična kao i u prvom susretu, ali i kao tokom većeg dela sezone. Od prvog minuta fudbaleri Hajduka su "tražili" šansu za pogodak, i do istog su stigli pred sam odlazak na odmor. Kristofer Nađ je u prvom minutu nadoknade pogodio za prednost svog tima od 1:0.

Na poluvremenu Hajduk uz rezultat prvog meča ima tri gola prednosti, što je u mnogome olakšalo igru domaćinu u nastavku utakmice.

U 58. minutu nova promena rezultata, Nenad Kudrić šalje loptu u mrežu Todorovića, 2:0. Veliko slavlje je već tada krenulo na tribinama, domaći navijači su dočekali da Hajduk stigne do istorijskog plasmana u Srpsku ligu.

Hajduk (Divoš) - Mladost (Omoljica) 2:0 (1:0)

Hajduk: Tojagić, Džibrić, Radaković (od 66' Zolnajić), Jelić (od 85' Bajunović), Jević, Mandić, Cvijić, Nađ, Kudrić (od 66' Trebovac), Jurišić (od 78' Herceg), Uglješić (od 78' Živković)

Mladost: Todorović, Točilovac (od 83' Mićić), Lukić, Lunc, Dodić (od 46' Starčević), Maksimović, Celin (od 60' Jeremić), Vučinić, Vukajlović (od 60' Kovačević), Vojnović, Radisavljević (od 78' Stošić)

Osvajanje kupa Vojvodine pozicioniralo je Hajduk iz Divoša na fudbalsku mapu Srbije, a sada je i sam plasman u Srpsku ligu novi istorijski iskorak za ovaj klub.

Tim iz Divoša će sledeće sezone pored obaveza u Srpskoj ligi, biti i u glavnom žrebu za Kup Srbije, što može dovesti do toga da Hajduk odmeri snage sa članovima Super lige, sigurno je da su za sve navijače najpoželjniji "večiti rivali".