"PETARDA" ZA KRAJ SEZONE: Midžor je šampion - vreme je za izazove u zonskom stepenu takmičenja!

13.06.2024

20:00

Čestitke momci!

U okviru poslednjeg kola Zaječarske okružne lige ekipa Midžora iz Kalne ugostila je sastav BSK-a iz Bogovine. Domaći tim je u ovaj meč ušao sa deobe liderske pozicije, dok su gosti bili na četvrtom mestu u ligi.

Veliki broj navijača okupio se oko terena u Kalni, svi su bili spremni da se proslavi titula šampiona i overa plasmana u Zonu Istok. Od samog starta domaćini su krenuli ofanzivno, znali su da im pobeda znači i plasman u viši rang, i već nakon sedam minuta igre su stigli do prednosti. Udarac Miodraga Tošića prevario je golmana BSK-a, 1:0.

I posle vođstva, domaći nastavljaju sa napadima, međutim na isteku 21. minuta "hladan tuš" za sve pristalice Midžora, gosti prelepim pogotkom Igora Marinkovića stižu do izjednačenja.

Domaći nisu promenili pristup igri, sedam minuta kasnije Marko Milić vraća prednost timu iz Kalne. U tim trenucima nošeni energijom sa tribina fudbaleri Midžora "plešu" po terenu i u kratkom vremenskom razmaku u velikoj meri rešavaju pitanje pobednika.

Prvo je Danijel Živković sa dva gola u samo tri minuta doveo svoj tim do prednosti od 4:1. Pred Sam odlazak na odmor Milić drugim golom postavlja rezultat na 5:1 u korist Midžora. Već tada je u velikoj meri krenula proslava titule, jer je bilo jasno da će tim iz Kalne teško dopustiti da "izgubi" ovaj meč.

Drugi deo susreta bio je dosta mirniji u odnosu na prvi, izvršene su izmene u redovima domaćina, dosta mirnija igra fudbalera Midžora. Bilo je dosta lepih akcija, međutim mreža BSK-a je ostala mirna tokom drugih 45 minuta.

Na drugoj strani, Slađan Rajković pogodio je za tim iz Bogovine za konačnih 5:2.

Midžor (Kalna) - BSK (Bogovina) 5:2 (5:1)

Midžor: Hristov, Dimitrijević (od 56' Stevanović), Tasić, Nikolić (od 56' Radisavljević), Milić, Mitić (od 46' Dragićević), Dojčinović (od 66' Milošević), Tošić, Živković (od 46' Todorović), Trandafilović, Bućin

BSK: Dibokić, B. Rajković, Marinković, S. Rajković, Berkenječević, Bukić, Jonović, S. Stepanović, D. Stepanović, Stefanović, Stanimirović

Iza Midžora je verovatno i najuspešnija sezona u istoriji kluba, "dupla kruna" je u vitrinama kluba, ali pravi izazovi tek predstoje timu iz Kalne. Pre svega treba da se pripremi infrastruktura za takmičenje u zonskom rangu, a nakon toga i da se skocka igrački kadar i ostali elementi kluba.