PITANJE ŠAMPIONA REŠENO JE U NADOKNADI VREMENA: U 91. minutu Borac je bio na putu za viši rang, ali se nakon dva minuta sve promenilo! (VIDEO)

13.06.2024

15:00

Sefkerinci stigli do titule nakon neverovatnog finiša utakmice!

Proteklog vikenda odigrano je poslednje kolo Druge južnobanatske lige (grupa Zapad) u kojem je odlučeno ko će sa liderske pozicije, uz šampionski pehar u viši rang, a ko će pokušati da stigne do PFL-a Pančevo kroz baraž.

Borac iz Sakula je u poslednje kolo ušao sa liderske pozicije, uz bod prednosti u odnosu na prvog pratioca, Tempo iz Sefkerina. Oba kluba su u odlučujućih 90 minuta bila na gostovanjima, pa se rezultat pratio i iz jednog, i iz drugog tabora.

Gubio je Tempo već nakon tri minuta igre, a koji minut kasnije u istoj situaciji je bio i tim iz Sakula na gostovanju u Bavaništu. Do poluvremena Borac nije uspeo da nadoknadi minimalni zaostatak, dok je sastav iz Sefkerina stigao do preokreta i nakon 45 minuta igre vodio je sa 2:1.

Na isteku 70. minuta Tempo je i dalje imao prednost na svojoj strani, dok je Borac bio u deficitu od tri gola i u tim trenucima ja klub iz Sefkerina bio na liderskoj poziciji, dok je u Sakulama u mislima već bio baraž.

U finišu meča u Mramorku Proleter je uspeo da izjednačni, ali se na isteku 93. minuta "javlja" Dunjić Toplica, koji golom donosi trijumf Tempu, tri boda idu put Sefkerina, titula ide put Sefkerina.

Poslednje kolo dovelo je do smene na vrhu, Tempo sa 69 osvojenih bodova ide direktno u viši rang, dok je Borac sa dva boda manje ostao na drugom mestu i kroz baraž će pokušati da se izbori za plasman u PFL Pančevo. U Sefkerinu se tokom sezone igrao odličan fudbal, najviše se svakako istakao nekadašnji mladi igrač Spartaka iz Subotice, Zvonko Jakovljević, koji je sa 30 golova stigao do titule najboljeg strelca nedavno završenog prvenstva.

U Sefkerinu se povratak u Područnu ligu čekao punih 11 godina, sada je na čelnicima Tempa da što bolje spreme ekipu, kako bi tim igrao značajniju ulogu u višem rangu, a imajući u vidu da je klub u poslednje dve godine promenio dva ranga, očekuje se ozbiljan pristup i u predstojećem prvenstvu.

Borac će sa druge strane odigrati još dve utakmice do zvaničnog kraja sezone, biće to baraž dueli sa ekipom Karaš iz Kustilja.