FURIOZAN FINIŠ POLUVREMENA DOVOLJAN ZA TRIJUMF: Veliki broj "bonusa" na obe strane terena je zaigrao na ovom meču!

03.06.2024

20:00

Pohvale za trenere što su pružili priliku mladim igračima.

U okviru 26. kola Druge južnobanatske lige (grupa Zapad) ekipa Voje Gačić ugostila je sastav Omladinca iz Deliblata. Domaći tim je u ovaj meč ušao sa sedme pozicije i 30 osvojenih bodova, dok su gosti bili na deobi pete pozicije sa jednim bodom više.

Po lepom i sunčanom vremenu u susretu bez rezultatskog značaja na terenu sa veštačkom travom u Pančevu odigran je jako kvalitetam meč u kojem su navijači imali prilike da vide dosta mladih igrača na obe strane.

Bilo je potrebno određeno vreme ekipama da podignu radnu temperaturu, klasično odmeravanje snaga se odužilo, ali su onda domaći uhvatili ritam i krenuli su da "rešetaju" gol rivala.

Na isteku 33. minuta Nikola Obradović doveo je sastav Voje Gačić u vođstvo, gotovo u sledećem napadu mladi Luka Rakonjac duplira prednost svog tima. Serija golova u mreži Omladinca nastavlja se drugim pogotkom Obradovića u 36. minutu, odnosno prvim Selvedina Abdule pet minuta kasnije.

"Plejada" mladih asova na veštaku

Nakon prvih 45 minuta 4:0 u korist Voje Gačić, furiozan finiš poluvremena doveo je domaćina do ubedljivog vođstva.

Na startu nastavka izvršene su dve izmene u redovima domaćina, dok su gosti nastavili sa startnih 11. Tempo meča je bio dosta slabiji u odnosu na prvi deo, ali je i pored toga viđen po jedan pogodak na obe strane.

Prvo je Jovan Velić postigao počasni pogodak za goste na isteku 61. minuta, da bi konačnih 5:1 postavio rezervista Densi Dalipi u 84. minutu.

Voja Gačić - Omladinac (Deliblato) 5:1 (4:0)

Voja Gačić: Krčmar, Kovačević (od 46' Dalipi), Dakić (od 46' Ušljebrka), Dragomirović, Halas, Nikolić, Nađ, Obradović (od 68' Marković), Abdula, Rakonjac, Janačković

Omladinac: Tomić, Pomar, Jovanov, Tajdić, Mikić, Augustin, Simonović, Dukić, Sekač, Popov, Velić

Trener domaćih, Voja Gačić je za naš portal nakon ovog trijumfa izjavio:

- U poslednjem kolu gostujemo ekipi Partizana iz Gaja, koji je obezbedio opstanak. Za nas će ovo biti lepa prilika da pružimo još nekim mladim igračima šansu da debituju za prvi tim. Pred nama je rekonstrukcija igračkog kadra, cilj je ostvaren ostajanjem u ligi. Želimo da se pojačamo sa još par igrača, sa nekima smo već završili priču i zadržali smo okosnicu ekipe. Uz njih i naše mlade igrače očekujeno da u narednoj sezoni budemo još bolji i da se umešamo u borbu za visok plasman.