ZUCOVIĆ KAO PRE 13 GODINA: Najteže gostovanje u ligi je uspešno odrađeno od strane Tavnika!

29.05.2024

16:00

Jako je blizu klub do plasmana u viši rang.

U okviru 24. kola Međuopštinske lige FS Rasinskog okruga ekipa Jedinstva 2017 iz Tutina ugostila je sastav Tavnika. Domaći tim je u ovaj meč ušao sa četvrte pozicije (35 osvojenih bodova), dok su gosti bili na drugom mestu sa četiri boda više.

Znali su gosti da ih očekuje jako težak meč, imajući u vidu da je sastav Jedinstva u dosadašnjem toku ligaške sezone pred svojim navijačima na učinku 9-0-1. Jedino je aktuelni lider na tabeli uspeo da odnese ceo plen iz Tutina.

Izašli su fudbaleri Tavnika od prvog minuta visoko, sa željom da se nadmeću. Posle klasičnog ispitivanja snaga prva ozbiljnija prilika viđena je pred golom Jedinstva, međutim Levajac nije bio precizan.

Igrao se 34. minut kada je Stefan Milosavljević oduzeo loptu rivalu, a zatim je rezantnim udarcem sa oko 20 metara pogodio za vođstvo Tavnika, 0:1. Nakon toga usledio je period mirnije igre, i kada su mnogi mislili da je to to što se tiče prvog poluvremena, dolazi do promene rezultata.

Greška gostujućih igrača na sredini terena, lopta stiže do Anesa Hota koji je smešta u mrežu Tavnika, 1:1.

Krajnji ishod

Nastavak meča doneo nam je taktičko nadmudrivanje, gosti su pozicionom igrom čekali svoju šansu iz kontranapada, dok su domaći kroz posed kreirali prilike. Upravo su sredinom poluvremena imali izglednu priliku za potpuni preokret, ali je Aleksić uspeo da spasi Tavnik sigurnog primljenog gola.

U završnici utakmice krenula je i kiša, što je dodatno otežalo igračima igru na terenu. Na isteku 89. minuta domaćin je krenuo da gradi napad, međutim Mijailović je uspeo da ukrade loptu, nakon čega je oboren, faul za Tavnik.

Loptu je namestio iskusni kapiten Tavnika, Đorđe Zucović, koji je uspeo da je pošalje u mrežu rivala, nakon udarca ona je pala tik ispred golmana Jedinstva, što je dovelo do nešto slabije intervencije, gosti vode 2:1.

U sudijskoj nadoknadi šansi nije bilo, gosti sa jako teškog gostovanja, možda i najtežeg u ligi, nose ceo plen.

Jedinstvo 2017 (Tutin) - Tavnik 1:2 (1:1)

Jedinstvo 2017: Am. Hot, A. Čuljević, Đondić, An. Hot, Kačapor (od 64' H. Čuljević), O. Tutić (od 71' Ademović), Maljoki, R. Hot, Ajdinović, Gusinac, A. Tutić

Tavnik: Projović, N. Mijailović, D. Mijailović, Milosavljević (od 94' V. Zucović), Simović, Jovandarić, Đ. Zucović, Milutinović, Aleksić, Levajac (od 73' Marinković), Milovanović

U sledećem kolu Tavnik dočekuje sastav Stubala, i ukoliko tu ekipa ostvari trijumf, kolo pre kraja prvenstva i matematički će osigurati drugo mesto na tabeli, koje vodi u viši rang takmičenja. Tim iz Tutina predstojećeg vikenda gostuje Gruži iz Vitanovca.