TRIJUMF VREDAN ZONAŠKOG STATUSA: Zimski "fenjeraš" je ovog proleća hit prvenstva! (VIDEO)

28.05.2024

12:00

Nova odlična partija i novi trijumf.

U okviru 28. kola Zone Zapad ekipa Mladosti iz Jovca ugostila je sastav Sloge iz Despotovca. Domaći tim je u ovaj meč ušao sa devete pozicije (33 osvojena boda), dok su gosti bili na šestom mestu sa četiri boda više.

Tokom zimske pauze sastav Mladosti bio je na poslednjem mestu na tabeli, sa samo 11 osvojenih bodova, ali je od starta proleća odličnim partijama "pobegao" iz opasne zone. Po bodovnom saldu od starta nastavka prvenstva, tim iz Jovca se nalazi odmah iza aktuelnog lidera.

Jako kvalitetna igra prikazana je od samog starta po celom terenu, igrači na obe strane su imali želju da trijumfom napreduju na tabeli i da izbegnu eventualnu borbu za opstanak u ligi.

Za prvi gol čekalo se sve do 44. minuta kada je nakon kornera najbolje reagovao Pavle Đorđević, 1:0 za Mladost. To je ujedno bio i konačan ishod nakon prvog dela meča.

Velika borba vodila se tokom drugog poluvremena, "visio" je gol u vazduhu i samo je bilo pitanje u čijoj će mreži lopta završiti. Na isteku 75. minuta rezervista David Lukovac ispratio je odbijenu loptu, nakon čega je istu prosledio u mrežu, 2:0.

Samo par minuta kasnije evrogol Jovana Stevića, Mladosti vodi 3:0, pitanje pobednika je u velikoj meri tada bilo rešeno.

Počasni pogodak za goste postigao je Filip Andrejić pre minuta pre poslednjeg sudijskog zvižduka.

Mladost (Jovac) - Sloga (Despotovac) 3:1 (1:0)

Mladost: Miletić, Panić (od 46' Marjanović), Đurić, Dimitrijević, Đurić, Anđelković (od 57' Lukovac), Savić, Đorđević, Stević, Drljača, Milojević

Sloga: Huskić (od 64' Videnović), Ljubisavljević, Zdravković, Andrejić, Branković, Ilić (od 55' Sofronijević), Miloradović (od 64' Miletić), Radosavljević, Ivković, Milošević, Nikodijević

Na dva kola pre kraja prvenstva, Mladost je sada na sedam bodova prednosti u odnosu na zonu ispadanja, dok Sloga ima bod više prednosti.