MEČ ZA FUDBALSKE SLADOKUSCE: Komšijski derbi opravdao očekivanja svih prisutnih!

27.05.2024

14:00

Domaćin je predstavio plejadu mladih asova.

U okviru 25. kola Druge južnobanatske lige (grupa Zapad) ekipa Voje Gačić ugostila je sastav Mladosti iz Vojlovice. Domaći tim je u ovaj meč ušao sa petog mesta i 30 osvojenih bodova, dok su gosti bili na osmoj poziciji sa dva boda manje.

Rasterećeni svih briga rivali su ušli u meč otvoreno i napadački. Domaćin sa par omladinaca od kojih su se izuzetno istakli Rakonjac, Puškaš i Nađ koji su pokazali izuzetno disciplinovanu igru i da na njih klub mora izuzetno da gradi budućnost. Sa druge strane Mladost je igrala tačno koliko je trebala.

Prvu ozbiljniju šansu koriste gosti u 32. minutu kada je Luka Simonović rutinski poslao loptu po zemlji u mrežu, 1:0 za Mladost. Do poluvremena tim iz Vojlovice ne koristi još par izglednih prilika, pa na odmor idu sa "samo" jednim golom prednosti.

U nastavku ista slika, domaći igrači kao osice trče i bore se, gosti prave akciju kao iz udžbenika od noge do noge, na kraju napad završava Vanja Vuković za 2:0, stativa je samo ulepšala pogodak.

Veštak u Pančevu

Treći gol je remek delo i danas ponajboljeg igrača i kapitena Ljube Sarića u 70. minutu. Sam je rešio solo akciju šutem sa nekih 15-tak metara, 3:0.

Domaćin je u 82. minutu uspeo da smanji rezultat, nakon gužve u šesnaestercu najbolje se snašao mladi Sava Nikolić, 3:1.

Do kraja meča vredno pomena je šansa domaćih na isteku 89. minuta kada je Nađ pogodio prečku. Meč izuzetno korektan, fer i po mnogima treba da služi kao primer kada se komšije sastanu.

Voja Gačić - Mladost (Vojlovica) 1:3 (0:1)

Voja Gačić: Krčmar, Kovačević (od 60' Marković), Dakić, Ivanov, Nikolić, Dalipi, Nađ, Obradović (od 70' Ušljebrka), Puškaš, Rakonjac, Janačković (od 60' Dragomirović)

Mladost: Tagasović, Simonović (od 46' Gojić), Balog, Perić, Vujičić, KRsmanović, Vuković (od 64' Žeželj), Sarić (od 79' Stanojević), Simonović (od 79' Božić), Stojanovski, Janjović (od 64' Stojanović)

U sledećem kolu Mladost dočekuje BSK Bavanište, dok sastav Voje Gačić igra pred svojom publikom protiv Omladinca iz Deliblata.