PITANJE ŠAMPIONA REŠAVA SE U POSLEDNJEM KOLU: Stojiljković je fenomenalnom partijom doveo Turekovac do liderske pozicije!

27.05.2024

13:00

90 minuta odluke nam predstoji.

U okviru 17. kola Gradske lige Leskovac ekipa Marjana iz Male Biljanice ugostila je sastav Turekovca. Domaći tim je u ovaj meč ušao sa treće pozicije, dok su gosti bili na drugom mestu, sa jednim bodom manje u odnosu na lidera.

Dva kvalitetna tima od prvog minuta krenula su sa ofanzivnom igrom, domaći su uspeli da stignu do ranog vođstva. Igrao se 11. minut kada je fudbaler Marjana, Miloš Kostić, nakon kornera zatresao mrežu Turekovca, 1:0.

Nisu gosti klonuli duhom, zaigrali su kako umeju, ali se i domaćin nije povukao, već je pokušavao da duplira svoju prednost. Na isteku 36. minuta Stojiljković utrčava u kazneno prostor rivala, gde biva oboren, sudija Ivanović pokazuje na belu tačku. Siguran sa penala bio je Trajče Bakterović, 1:1.

"Zapeli" su gosti još jače nakon izjednačujućeg pogotka, i do odlaska na odmor su uspeli da stignu do vođstva od dve razlike u svoju korist. Novi prodor Stojiljkovića, koji ovoga puta uspeva da pošalje loptu u mrežu, 2:1 za Turekovac.

Najavni poster

Pred sam odlazak na odmor Stojiljković drugim pogotkom uvećava prednost svog tima, 3:1 za goste. Nikola je za desetak minuta pored iznuđenog penala, uspeo i dva puta da se upiše u listu strelaca.

Tokom drugog poluvremena situacija na terenu se nije menjala, ofanziva sa obe strane, ali sa nešto opreznijom igrom kod gostiju, jer su imali prednost na svojoj strani, pa nisu morali da rizikuju previše.

Kako je vreme odmicalo, tako je domaćin pritiskao rivala, pomerali su fudbaleri tima iz Male Biljanice svoje linije ka protivničkoj polovini, ali je to samo ostavilo dosta prostora na njihovom delu terena.

U samoj nadoknadi vremena, Stojiljković pravi novi prodor, ovoga puta dodaje loptu do Vladimira Stojilkovića, koji se polako vraća iz povrede, konačnih 4:1 u korist Turekovca.

Marjan (Mala Biljanica) - Turekovac 1:4 (1:3)

Marjan: S. Trajković, Petrović (od 48' Nešić), Janković, Kostić, Petković (od 93' Stanković), Jovanović, Stojanović (od 93' Momčilović), Antić, Mladenović, Petrović (od 93' N. Trajković), Krstić

Turekovac: Stojanović, Marjanović, Milenković, Petković, Stanojević (od 91' Marjanović), MIlošević, Krstić, Stojiljković, Živković, Bakterović (od 88' Stanisavljević), Cvetković (od 75' Stojilković)

Trener gostiju, Aleksandar Boce Kirov je za naš portal nakon utakmice izjavio:

- Veoma sam ponosan na moje momke ujedno i srećan zbog pobede i tri boda i povratka na prvo mesto na tabeli. Odigrali smo najbolje kad je trebalo, nadigrali protivnika sjajnom igrom toko cele utakmice. Čestitam momcima na borbenosti i želji za pobedom, domaćinu želim sve najbolje u nastavku prvenstva.

Ovim trijumfom, uz remi dosadašnjeg lidera, ekipa Turekovca je sada na prvom mestu na tabeli, sa jednim bodom prednosti u odnosu na prvog pratioca. Poslednje kolo, koje se igra predstojećeg vikenda doneće nam odgovor na pitanje ko će biti šampion lige.