SURČINCI SIGURNI U JAKO BITNOM MEČU: "Petarda" u mreži Sinđelića za beg od opasne zone!

22.05.2024

12:00

Goleada vredna tri boda.

U okviru 28. kola Srpske lige Beograd ekipa Jedinstva iz Surčina ugostila je sastav Sinđelića iz Beograda. Domaći tim je u ovaj meč ušao sa devete pozicije (34 osvojena boda), dok su gosti bili na 11. mestu sa tri boda manje.

Jako bitan meč za oba tima, imajući u vidu plasman na tabeli i potencijalnu borbu za opstanak u ligi. Od prvog minuta domaći su krenuli ofanzivno ka golu rivala, i nakon samo sedam minuta igre sastav Jedinstva je stigao do vođstva.

Sa ivice kaznenog prostora mladi Luka Puzović postiže gol za vođstvo ekipe iz Surčina, 1:0. Pokušali su da uzvrate gosti na drugoj strani, ali je udarac Dragojlovića završio u rukama golmana Novakovića.

Igrao se 16. minut kada je viđena nova promena rezultata. Pantazis je kreno sa centra, uspeo je da prođe par protivničkih igrača, nakon čega je rutinski loptu smestio u mrežu, 2:0.

Detalj sa meča

Imali su nakon toga još prilika fudbaleri Jedinstva, nizale su se šanse pred golom Markovića, ali se njegova mreža do odlaska na odmor "samo" još jednom tresla. Igrao se 42. minut kada je sa penala Aleksandar Mitrović pogodio za 3:0.

Drugo poluvreme gotovo identična igra kao i tokom prvih 45 minuta, domaći imaju posed, diktiraju tempo i stvaraju prilike, gosti pokušavaju da dođu do pogotka, ali bezuspešno.

U 57. minutu mladi Jovan Stanić uvećava prednost Jedinstva na 4:0, dok je konačnih 5:0 postavio Marko Ranković na isteku 71. minuta. Izmenama na obe strane tempo igre je opao, domaći su imali zavidnu prednost, pa su mirno priveli utakmicu kraju.

Jedinstvo (Surčin) - Sinđelić 5:0 (3:0)

Jedinstvo: Novaković, Stanić, Mićić (od 63' Živković), Pantazis, Maksimović, Mitrović, Sandulović (od 62' Sekulić), Puzović, Ranković (od 74' Broćeta), Vuković (od 86' Nešić), Hebilji (od 86' Vrnešević)

Sinđelić: Marković, Pitik (od 46' Radlovački), Obradović (od 33' Kostić), Golubović (od 60' Lazić), Andrić, Dragojlović, Pešić (od 46' Novitović), Spasić, Mitić (od 46' Savić), Katić, Đorđević

U sledećem kolu Sinđelić igra opet na gostovanju, ovoga puta Teleoptiku, dok sastav Jedinstva ide na noge Prvoj Iskri iz Bariča.