U BUROVU SE NADAJU VIŠEM RANGU: U 90 minuta odluke sa prve pozicije ulaze čak tri kluba! (VIDEO)

21.05.2024

18:00

Poslednje kolo će nam doneti odgovor ko će biti šampion.

U okviru 17. kola Prve opštinske lige Lazarevac ekipa Burova ugostila je sastav Petke. Domaći tim je u ovaj meč ušao sa deobe druge pozicije, uz dva boda manje u odnosu na lidera, dok su gosti bili na četvrtom mestu u ligi.

U uvodnom delu utakmice viđeno je klasično ispitavanje snaga, po jedan šut na obe strane zabeležen je tokom prvih 20-tak minuta igre, nakon čega je ubrzo viđen i prvi pogodak.

Dodavanje Kaličanina dobro je ispratio Martin Radivojević, koji je savladao golmana Petke, 1:0 za Burovo. Nakon toga uglavnom je posed bio na strani domaćina, prilike su kreirane, međutim čuvar mreže Janković, je održavao svoj tim u igri.

Kada su mnogi mislili da će prvi deo meča biti završen minimalnom prednošću domaćina, "javlja" se rezervista, Aleksandar Dobrilović, koji je iskoristio nepažnju odbrane Petke, 2:0. Vredi napomenuti da su gosti ostali sa deset igrača u polju pred sam odlazak na odmor, jer je Nemanja Stepanović dobio direktan crveni karton.

Za vreme pauze konsolidovali su svoje redove gosti, izvršili su dve izmene i dosta ofanzivnije su ušli u nastavak meča. Pokušali su fudbaleri Petke pogotkom da promene tok utakmice, ali to nisu uspeli.

U 56. i 59. minutu tresla se mreža gostiju, Bojan Kaličanin i Filip Perišić, 4:0 za Burovo, pitanje pobednika je tada u velikoj meri bilo rešeno. Sastav Petke je imao i igrača manje u polju, što se vremenom sve više videlo.

Konačan rezultat utakmice postavio je Uroš Dejanović u 81. minutu, 5:0 za Burovo.

Burovo - Petka 5:0 (2:0)

Burovo: Stevanović, Stojanović (od 61' Lazić), Gojković, Jović (od 41' Dobrilović), Mitić, Razdoljac, Radivojević, Perišić, Dejanović, Kaličanin, Stanisavljević

Petka: Janković (od 46' Marković), Stepanović, Ni. Perišić, Milošević (od 67' Kostadinović), Ilić, Simić, Ne. Perišić (od 73' Janković), Đ. Ivanović, Savić, S. Ivanović (od 46' Jeremić), Marković

Ovim trijumfom i usled remija lidera iz Baroševca, u poslednjem kolu ćemo dobiti odgovor na pitanje ko će biti šampion. Trenutno tri kluba sa bodovnim saldom na koti 33 dele prvo mesto, pored Burova i Mladosti iz Baroševca, to je i Mladost iz Čibutkovice.