ODLIČAN DERBI ZAČELJA: Trijumf domaćina doneo nam je novu promenu stanja na tabeli!

06.05.2024

14:00

Biće jako interesantan finiš sezone za ova dva tima.

U okviru 22. kola Druge južnobanatske lige (grupa Zapad) ekipa Mladosti iz Vojlovice ugostila je sastav Starog Tamiša. Domaći tim je u ovaj meč ušao sa poslednjeg mesta na tabeli, dok su gosti bili na pretposlednjoj poziciji u ligi, sa samo jedim bodom više.

Po idealnom vremenu i terenu odigran je derbi začelja u Vojlovici, direktan duel dva tima koji se bore za opstanak u ligi. Odličan početak domaćeg tima, mladi Danijel Žeželj doveo je Mladost u vođstvo od 1:0.

I dok su domaći slavili vodeći pogodak, gosti su sa dva brza gola preokrenuli meč u svoju korist. Prvo je Tomislav Milin pogodio za izjednačenje u 19. minutu, a samo tri minuta kasnije Milan Milin dovodi Stari Tamiš u vođstvo, 2:1.

Bilo je potrebno određeno vreme domaćinu da se vrati u meč, da poveže svoje redove, nakon čega je nastavio sa igrom iz koje je došao do prvog gola. U 38. minutu izvanredno dodavanje Krsmanovića, lopta stiže do Vanje Vukovića koji poravnava rezultat, to je ujedno bio i konačan ishod prvog poluvremena, 2:2.

Bacaju domaći sve karte na napad od starta nastavka, njima je na ovom susretu samo pobeda u opticaju. Beležimo par polušansi Mladosti, ali bez promene rezultata, gosti prete iz kontranapada, ali Tagasović je bio siguran na golu.

Igrao se 73. minut kada je Vuković svojim drugim pogotkom lukavo pogodio mrežu gostiju, veliko slavlje u redovima domaćina, 3:2. Nakon toga su gosti krenuli na sve ili ništa, ali su bili neuspešni u par ofanzivnih akcija.

U nadoknadi vremena Ljubo Sarić pogađa za konačnih 4:2 u korist Mladosti, golman gostiju, Anđelković je paradom samo ulepšao pogodak rivala.

Mladost (Vojlovica) - Stari Tamiš 4:2 (2:2)

Mladost: Tagasović, Božić, Balog, Perić, Vujičić, Krsmanović, Vuković (od 89' Stanojević), Sarić, Žeželj (od 85' Hržina), Stojanovski, Janjović (od 58' Gojić)

Stari Tamiš: N. Anđelković, Milosavljević, P. Anđelković (od 83' Mitković), Živkov, Jakšić, Gece (od 46' Lazarov), Abramović (od 65' Obućina), Hajdukov, M. Milin (od 46' Kosorić), T. Milin, Dečermić (od 54' Todorović)

Treba istaći izuzetno fer i korektno igru na obe strane terena, podeljena su samo tri žuta kartona, jedan domaćin i dva gostujućim fudbalerima. Nakon ovog meča Mladost je prekočila rivala, sada se ona nalazi na pretposlednjoj poziciji na tabeli, dok je Stari Tamiš "fenjeraš".