PUCAČ SA VOŽDOVCA OSTAVIO TRAG NA LICU MESTA! Najnoviji detalji ranjavanja: Milan vežbao u teretani na otvorenom, a onda mu je napadač prišao...
Za sada, ranjeni nije mogao da prepozna napadača niti da navede mogući motiv napada.

Foto: ST/Vladimir Lukić
Beogradska policija intenzivno traga za napadačem koji je sinoć u parku na Voždovcu ranio Milana F. (35), javlja Telegraf.
Prema prvim informacijama iz istrage, Milan je bio u otvorenoj teretani i dizao tegove kada mu je prišao nepoznati muškarac i pucao mu u butinu. Hitna pomoć ga je prevezla na VMA, gde mu je ukazana medicinska pomoć, a lekari su potvrdili da nije životno ugrožen.
Nezvanično, policija je na mestu incidenta pronašla čauru, što bi moglo pomoći u istrazi. Za sada, ranjeni nije mogao da prepozna napadača niti da navede mogući motiv napada.
Milan F. je od ranije poznat policiji, a o slučaju je obavešteno Više javno tužilaštvo u Beogradu. Istraga je u toku.
Ako zadobijete rane od vatrenog oružja, brzo reagovanje može biti presudno za preživljavanje. Evo šta treba da uradite:
Pozovite hitnu pomoć – Odmah zatražite medicinsku pomoć pozivom na 194 (u Srbiji) ili odgovarajući hitan broj u vašoj zemlji.
Zaustavite krvarenje – Ako rana obilno krvari, pritisnite je čistom tkaninom, gazom ili rukama ako ništa drugo nije dostupno. Ako je krv tamna i teče sporije, pritisak na ranu može biti dovoljan. Ako je svetlocrvena i izlazi u mlazu, moguće je oštećenje arterije i pritisak mora biti jači.
Postavite zavoj ili improvizovani steznik – Ako krvarenje ne prestaje, možete koristiti kaiš, tkaninu ili konopac kao podvez iznad rane (između rane i srca). Ostavite ga stegnutog najviše sat vremena i zabeležite vreme postavljanja.
Nemojte vaditi metak ili strane objekte – Ako je projektil ostao u telu, nemojte ga vaditi, jer može izazvati dodatno krvarenje.
Održavajte osobu pri svesti – Ako je ranjena osoba pri svesti, umirite je i podstaknite je da diše polako i duboko.
Položaj tela – Ako je rana na grudima ili stomaku, osoba bi trebalo da leži na boku ili u polusedećem položaju. Ako gubi svest, postavite je u bočni položaj.
Sprečite hipotermiju – Pokrijte osobu jaknom, ćebetom ili bilo čim toplim kako biste sprečili gubitak telesne temperature.
Pratite vitalne znake – Ako osoba prestane da diše ili izgubi puls, odmah započnite reanimaciju (veštačko disanje i masažu srca).
U svim slučajevima, najvažnije je brzo dobiti medicinsku pomoć.
BONUS VIDEO
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)