IZVUKAO 230 KG RIBE IZ KANALA DTD, PA PRODAVAO NA VELIKO! Uhapšen muškarac iz Bečeja zbog ilegalnog ribolova

Autor:

Hronika

12.02.2025

15:31

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

U vozilu jednog Inđijca policija je pronašla još 50 kg ribe koju je kupio od pomenutog muškarca iz Bečeja

IZVUKAO 230 KG RIBE IZ KANALA DTD, PA PRODAVAO NA VELIKO! Uhapšen muškarac iz Bečeja zbog ilegalnog ribolova

Foto: printskrin instagram/192_rs

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Bečeju podneće krivičnu prijavu protiv A. G. (39) iz te opštine, osumnjičenom da je nezakonito lovio ribe na Kanalu Dunav-Tisa-Dunav.

On je osumnjičen za krivično delo nezakonit ribolov, saopšteno je iz Policijske uprave u Novom Sadu.

Republika

Foto: printskrin instagram/192_rs

Ozbiljan zločin

Pretresom kuće osumnjičenog, policija je pronašla 230 kilograma ribe, nezakonito ulovljene na Kanalu Dunav-Tisa-Dunav, kao i dve ribarske mreže. 

Prethodno je, u vozilu jednog Inđijca, policija pronašla još 50 kg ribe koja je, kako se sumnja, kupljena od A.G.

Po nalogu nadležnog tužioca, protiv njega će biti podneta krivična prijava u redovnom postupku.

Ilegalni ribolov predstavlja ozbiljan problem za ekosisteme vodenih površina, jer prekomerni ulov ugrožava biološku ravnotežu i vodi ka smanjenju brojnosti ribljih vrsta. U mnogim zemljama, pa i u Srbiji, zakonodavstvo je vrlo jasno u pogledu kazni za ilegalni ribolov, kako bi se sprečilo iscrpljivanje vodenih resursa i očuvala biodiverzitet. Kazne za ovakve prekršaje mogu biti veoma rigorozne, uključujući novčane sankcije i čak zatvorske kazne, zavisno od težine prekršaja i obima nezakonito ulovljene ribe. U slučajevima kada je ribolov na velikim područjima i sa većim količinama ribe, kao u ovom slučaju, kazne mogu biti posebno stroge.

Pored toga, ilegalni ribolov često podrazumeva korišćenje nedozvoljenih metoda, kao što su mreže ili otrovi, koji dodatno ugrožavaju životnu sredinu. Zakonodavne mere uključuju i oduzimanje opreme, kao što su mreže i brodovi, kao i privremeno ili trajno oduzimanje dozvola za legalan ribolov za prekršitelje. Nadležni organi, uz saradnju sa lokalnim zajednicama, čine velike napore kako bi se sprečio ovaj oblik ekološke štete, a ovo su samo neki od razloga zbog kojih borba protiv ilegalnog ribolova ostaje prioritet u zaštiti prirodnih resursa.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading